Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Šoferu darba laika noteikumi attieksies arī uz pašnodarbinātajiem

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti apstiprināja nostāju, ka uz pašnodarbinātajiem autobusu un kravas auto šoferiem ir jāattiecina tie paši noteikumi, kas uz kompāniju nodarbinātajiem, tā noraidot Eiropas Komisijas priekšlikumu.

Komisijas priekšlikumu par to, ka uz pašnodarbinātajiem smago auto šoferiem turpmāk nebūtu jāattiecina 2002.gada direktīva par smago auto vadītāju darba laiku, Parlaments noraidīja ar nelielu balsu vairākumu. Tas nozīmē, ka attiecībā uz iekraušanu un izkraušanu, pasažieru iekāpšanu vai izkāpšanu, apkopi un tīrīšanu, kā arī ar policiju un muitu saistītām formalitātēm pašnodarbinātajiem arī turpmāk būs jāpilda tās pašas prasības, kas kompāniju nodarbinātajiem šoferiem. Pašlaik ES tiesību akti noteic, ka vidējais darba laiks nedēļā ir 48 stundas. Tas var tikt pagarināts līdz 60 stundām, ja vien netiek pārsniegta vidējā norma — 48 stundas četru mēnešu laika posmā.

 

 Saskaņā ar pagaidu kārtību 2002. gada direktīvas prasības uz pašnodarbinātajiem smago auto vadītājiem neattiecās. Bija paredzēts, ka šis izņēmums zaudētu spēku 2009. gada 23. martā ar nosacījumu, ka Komisija nebūs ierosinājusi jaunu tiesību aktu. Taču komisija to izdarīja 2008.gada oktobrī ar mērķi noteikt pašnodarbinātajiem šoferiem pastāvīgu izņēmumu.

 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma