Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  marts

  Mirdza, Žanete, Žanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8627

  USD: 1.0786

Ekonomika

Šogad īpašu uzmanību pievērsīs pārvadājumiem no Afganistānas

Pērn transporta nozarē būtiski attīstījušās attiecības ar Afganistānu – uzsākti aviokravu pārvadājumi uz un no Afganistānas caur Rīgas lidostu, kā arī  dzelzceļa kravu pārvadājumi no Afganistānas un sadarbība transporta speciālistu apmācībā, norāda Satiksmes ministrija.

2012.gada decembra nogalē caur Latviju no Afganistānas tika nosūtīti pirmie konteineri ar ārvalstu bruņoto spēku aprīkojumu – konteineri ar gaisa transportu tika nogādāti Uļjanovskas lidostā Krievijā, bet tālāk pa dzelzceļu līdz Rīgas ostai to tālākai nosūtīšanai uz Rietumeiropu.

Kopš 2009.gada, kad tika uzsākti regulāri kravu pārvadājumi uz Afganistānu, līdz ar pirmā konteineru vilciena nosūtīšanu caur Latviju uz Afganistānu nogādāti vismaz 60 000 TEU. Turklāt pārvadājumi tiek veikti ne tikai pa sauszemi, bet arī pa gaisu – 2012.gada aprīlī tika uzsākti kravu pārvadājumi no Rīgas lidostas uz Afganistānu, bet maijā Rīgas lidostā tika sagaidīts arī pirmais avioreiss no Afganistānas ar ārvalstu bruņoto spēku kravām. Tāpat turpinās arī preču iepirkumi Latvijā to sūtīšanai uz Afganistānu.

Sekojot divām Satiksmes ministrijas (SM) un Ārlietu ministrijas delegāciju vizītēm Afganistānā – Kabulā, Mazarišarīfā un Hairatonā – 2012.gada oktobrī notika Afganistānas aviācijas speciālistu vizīte Latvijā, bet 2012.gada decembrī Rīgā ieradās Kabulas Politehniskās universitātes mācībspēki. Vizīšu laikā sāktas sarunas par divpusējo nolīgumu par gaisa satiksmi starp Latviju un Afganistānu, kā arī par sadarbības līgumiem starp Kabulas Politehnisko universitāti un Latvijas transporta nozares mācību iestādēm.

2013.gadā SM plāno stiprināt kravu pārvadājumus ar Afganistānu, īpašu uzmanību pievēršot pārvadājumiem no Afganistānas, kā arī sadarbībai apmācību jomā.

Saskaņā ar SM aprēķiniem no vienas TEU vienības pārvadāšanas Latvijas ekonomika vidēji var iegūt līdz pat 500 eiro.

Komentāri

Reklāma