Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  marts

  Mirdza, Žanete, Žanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8679

  USD: 1.0807

Ekonomika

Somijā autopārvadātāji baidās no Baltijas konkurentiem

Somijas transporta nozares uzņēmumi sastapušies ar nopietnām grūtībām vietējā tirgū. Papildus augstajām degvielas izmaksām un darbaspēka trūkumam, Somijas autopārvadātāji ir vēl spiesti cīnīties ar konkurentu pieplūdumu no Baltijas valstīm un Polijas, ziņo Biznews.lv.

"Kaimiņu valstu ekonomikās pašlaik vērojams atslābums, un tāpēc nepārsteidz fakts, ka transporta uzņēmumi no šīm valstīm sāk darboties mūsu, ievērojami izdevīgākā, tirgū," norāda Somijas Transporta un loģistikas asociācijas direktors Timo Rantanens.

Kravu pārvadātājiem, kuri ierodas Somijā, lai paņemtu kravu un atgrieztos dzimtenē, ir tiesības šajā teritorijā pieņemt vēl trīs kravas partijas. To paredz jaunie Eiropas Komisijas (EK) izstrādātie noteikumi, kas jāpieņem visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm līdz 2009. gada pavasarim. Praktiska šo noteikumu realizācija rada nopietnas grūtības. Izrādās, ka daudzi vadītāji uzturēšanās laikā Somijā paspēj pieņemt ievērojami vairāk par atļautajām trīs kravu partijām.

Izkontrolēt šo procesu ir ļoti grūti. Nav izslēgts, ka Somijas Transporta un sakaru ministrija izstrādās veiksmīgu reģistrācijas sistēmu, taču pašlaik situācijai seko tikai paši transporta uzņēmumi.

Komentāri

Reklāma