Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Somijā autopārvadātāji baidās no Baltijas konkurentiem

Somijas transporta nozares uzņēmumi sastapušies ar nopietnām grūtībām vietējā tirgū. Papildus augstajām degvielas izmaksām un darbaspēka trūkumam, Somijas autopārvadātāji ir vēl spiesti cīnīties ar konkurentu pieplūdumu no Baltijas valstīm un Polijas, ziņo Biznews.lv.

"Kaimiņu valstu ekonomikās pašlaik vērojams atslābums, un tāpēc nepārsteidz fakts, ka transporta uzņēmumi no šīm valstīm sāk darboties mūsu, ievērojami izdevīgākā, tirgū," norāda Somijas Transporta un loģistikas asociācijas direktors Timo Rantanens.

Kravu pārvadātājiem, kuri ierodas Somijā, lai paņemtu kravu un atgrieztos dzimtenē, ir tiesības šajā teritorijā pieņemt vēl trīs kravas partijas. To paredz jaunie Eiropas Komisijas (EK) izstrādātie noteikumi, kas jāpieņem visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm līdz 2009. gada pavasarim. Praktiska šo noteikumu realizācija rada nopietnas grūtības. Izrādās, ka daudzi vadītāji uzturēšanās laikā Somijā paspēj pieņemt ievērojami vairāk par atļautajām trīs kravu partijām.

Izkontrolēt šo procesu ir ļoti grūti. Nav izslēgts, ka Somijas Transporta un sakaru ministrija izstrādās veiksmīgu reģistrācijas sistēmu, taču pašlaik situācijai seko tikai paši transporta uzņēmumi.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma