Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Spānijas CAF pagarina savu piedāvājumu vilcienu iepirkumā  2

AS Pasažieru vilciens (PV) jauno vilcienu iepirkuma konkursa uzvarētāja Spānijas vilcienu ražotāja Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles (CAF) pagarinājusi PV izteikto līguma slēgšanas piedāvājumu līdz 2012.gada 31.janvārim, informēja PV pārstāvis Andrejs Fiļipovs.

«CAF piekritis PV pirms divām nedēļām izteiktajam lūgumam pagarināt līguma slēgšanas piedāvājumu un 23.decembra vēlā vakarā PV saņēma CAF apstiprinājumu par piedāvājuma pagarināšanu. Tagad janvāra laikā izšķirsies tas, vai Latvijā būs jauni vilcieni,» sacīja Fiļipovs.

Viņš piebilda, ka PV no savas puses izpildījis visas sava akcionāra - valsts Satiksmes ministrijas personā - prasības un iesniedzis visus prasītos paskaidrojumus un papildinājumus saistībā ar paredzamo līgumu par jauno vilcienu iepirkumu.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka pēc Jaunā gada lemt par jauno vilcienu iepirkumu varētu nebūt jēgas, jo CAF izteiktā piedāvājuma termiņš beidzās 26.decembrī, un iepriekš viss liecināja, ka to pagarināt CAF neplāno, iepriekš sacīja AS Rīgas vagonbūves rūpnīca valdes priekšsēdētājs Valērijs Igaunis un valdes loceklis Lazars Raizbergs.

Tādējādi Latvija zaudētu Eiropas Savienības piešķirto 100 miljonu latu līdzfinansējumu un pēc pāris gadiem tērēs daudz lielākas summas no valsts budžeta, lai iegādātos ārzemēs ražotus vilcienus, piebilda Igaunis.

Savukārt satiksmes ministrs Aivis Ronis apgalvoja, ka vērienīgajam pasažieru vilcienu iepirkumu konkursam paredzētos 100 miljonus latu Eiropas Savienības fondu līdzekļus valdība var paspēt pārdalīt arī citiem projektiem.

Ronis informēja, ka CAF tiks aicināta pagarināt konkursa pieteikuma termiņu. Valdība cer, ka spāņu uzņēmums labi saprot pašreizējo situāciju un ir informēts par Ministru kabineta dotajiem uzdevumiem PV.

Kā ziņots, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) paziņoja, ka jautājumu par pasažieru vilcienu iepirkuma konkursu valdībā nolemts skatīt nākamajā gadā. Pašlaik Pasažieru vilcienam ir uzdots novērst riskus, kas saistīti ar šo iepirkumu, tad valdība varēs atgriezties pie šī jautājuma izskatīšanas, sacīja premjers.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma