Dienas Bizness

 • 22 svētdiena,
  janvāris

  Austris

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0632

Ražošana

Spānijas īpašumu tirgū vērojama lēna sasilšana

Zemākais punkts Spānijas īpašumu tirgū bijis pērnruden, šobrīd atgriezusies pircēju interese, ko palīdzējuši atdzīvināt gan Spānijas valdības atbalsta soļi, gan cenu kritums.

Baltijas valstu klientiem - arī vēlme meklēt kvalitatīvākus dzīves apstākļus nekā dzimtenē, Db stāsta Spānijas kompānijas Masa International pārstāvja Latvijā SIA Espacio līdzīpašniece Natālija Grebņeva.

«Ja 2008. gada rudenī bijām diezgan nobažījušies par mūsu uzņēmuma nākotni, tad šobrīd varu teikt - viss atkal notiek,» apgalvo N. Grebņeva. «Ja cilvēkam ir nelieli iekrājumi, tad šobrīd ir ārkārtīgi labs investīciju laiks Spānijā,» ir pārliecināta uzņēmēja.

Jaunums Spānijas nekustamo īpašumu tirgotājiem un iznomātājiem ir Baltijas pircēju interese par komercplatībām. Vairāki Latvijas klienti, meklējot īpašumu dzīvošanai, jautā arī par komercplatību cenām un nomas vai iegādes iespējām, atklāj Natālija Grebņeva. Vairāki cilvēki no Latvijas sākuši savu biznesu Spānijas piekrastes kūrortos, jo tur ir saglabājies pieprasījums un Spānijā ir salīdzinoši vieglāka uzņēmuma reģistrēšana, viņa skaidro. Labākais laiks neesot restorānu biznesam, taču, piemēram, skaistumkopšanas pakalpojumus pieprasa joprojām. Klientus piesaista arī nemainīgā Spānijas piekrastes vērtība – klimats. Joprojām ārzemniekiem šeit pieejami hipotekārie kredīti.

«Samazinājies ir kredīta apjoms, stingrākas ir prasības dokumentu noformēšanā, tomēr pie pašreizējās Euribor likmes kredīti ir ļoti izdevīgi,» uzsver SIA Espacio pārstāve. Vairums šo kredītu Spānijā tiek izsniegti ar procentu likmi Euribor +1%. Turklāt no 2009. gada sākuma Spānijā ir atcelts nekustamā īpašuma nodoklis, kas labvēlīgi ietekmē tirgu kopumā un nav mazsvarīgi tiem Latvijas klientiem, kas Spānijā nedzīvo visu gadu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma