Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Spānijas īpašumu tirgū vērojama lēna sasilšana

Zemākais punkts Spānijas īpašumu tirgū bijis pērnruden, šobrīd atgriezusies pircēju interese, ko palīdzējuši atdzīvināt gan Spānijas valdības atbalsta soļi, gan cenu kritums.

Baltijas valstu klientiem - arī vēlme meklēt kvalitatīvākus dzīves apstākļus nekā dzimtenē, Db stāsta Spānijas kompānijas Masa International pārstāvja Latvijā SIA Espacio līdzīpašniece Natālija Grebņeva.

«Ja 2008. gada rudenī bijām diezgan nobažījušies par mūsu uzņēmuma nākotni, tad šobrīd varu teikt - viss atkal notiek,» apgalvo N. Grebņeva. «Ja cilvēkam ir nelieli iekrājumi, tad šobrīd ir ārkārtīgi labs investīciju laiks Spānijā,» ir pārliecināta uzņēmēja.

Jaunums Spānijas nekustamo īpašumu tirgotājiem un iznomātājiem ir Baltijas pircēju interese par komercplatībām. Vairāki Latvijas klienti, meklējot īpašumu dzīvošanai, jautā arī par komercplatību cenām un nomas vai iegādes iespējām, atklāj Natālija Grebņeva. Vairāki cilvēki no Latvijas sākuši savu biznesu Spānijas piekrastes kūrortos, jo tur ir saglabājies pieprasījums un Spānijā ir salīdzinoši vieglāka uzņēmuma reģistrēšana, viņa skaidro. Labākais laiks neesot restorānu biznesam, taču, piemēram, skaistumkopšanas pakalpojumus pieprasa joprojām. Klientus piesaista arī nemainīgā Spānijas piekrastes vērtība – klimats. Joprojām ārzemniekiem šeit pieejami hipotekārie kredīti.

«Samazinājies ir kredīta apjoms, stingrākas ir prasības dokumentu noformēšanā, tomēr pie pašreizējās Euribor likmes kredīti ir ļoti izdevīgi,» uzsver SIA Espacio pārstāve. Vairums šo kredītu Spānijā tiek izsniegti ar procentu likmi Euribor +1%. Turklāt no 2009. gada sākuma Spānijā ir atcelts nekustamā īpašuma nodoklis, kas labvēlīgi ietekmē tirgu kopumā un nav mazsvarīgi tiem Latvijas klientiem, kas Spānijā nedzīvo visu gadu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma