Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Foto: SXC

Speciālās zonas Liepājā un Rēzeknē saglabās līdz 2035. gada beigām  1

Saeima trešajā galīgajā lasījumā atbalstījusi likumu grozījumus, kas paredz īpašu nodokļu piemērošanu speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) pagarināt līdz 2035. gada beigām.

Līdz šim īpašs nodokļu regulējums Liepājas un Rēzeknes SEZ bija paredzēts līdz 2017. gadam. «Ekonomiskās krīzes iespaidā šajās teritorijās nebija iespējams pilnvērtīgi izmantot noteiktos atvieglojumus un piesaistīt pietiekami daudz jaunu investīciju,» iepriekš skaidroja Satiksmes ministrijā (SM). Tādējādi likumu grozījumu mērķis ir veicināt jaunu investīciju piesaisti SEZ, paredzot nodokļu atvieglojumus tajās strādājošām komercsabiedrībām, informēja Saeimas Preses dienestā.

Grozījumus «Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumā» atbalstīja 78 deputāti, bet «Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas likumā» - 76 deputāti.

Jāpiebilst, ka sākotnēji bija paredzēts, ka Saeima šodien galīgajā lasījumā lems arī par grozījumiem likumā «Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās», tomēr šis jautājums no darba kārtības tika izslēgts. Līdz ar to par nodokļu atvieglojumu perioda pagarināšanu arī brīvostās gala lēmums vēl nav pieņemts.

Pašreizējā nodokļu regulējuma SEZ termiņš noteikts sarunās starp Eiropas Komisiju un Latviju laikā, kad stājāmies Eiropas Savienībā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma