Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Stadler turpina pārsūdzēt vilcienu iepirkuma konkursu  2

Uzņēmums Stadler Bussnang AG ir pārsūdzējis tiesā Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu, kas atļāva Pasažieru vilcienam slēgt līgumu ar CAF.

DB jau rakstīja, ka VAS Pasažieru vilciens (PV) konkursā par jaunu vilcienu iegādi pirmajā kārtā pieteicās trīs pretendenti -CAF (Spānija), a/s RVR sadarbībā ar Bombardier un Stadler Bussnang AG (Šveice). Visi pretendenti ieguva tiesības startēt otrajā kārtā. Tomēr otrajā kārtā savu piedāvājumu iesniedza tikai CAF, ar ko Pasažieru vilciens arī nolēma slēgt līgumu, paredzot, ka pirmais vilciens Latvijā varētu tikt nogādāts 2013. gadā. Savukārt Stadler iesniedza sūdzību IUB 2011. gada 1. septembrī, lūdzot atcelt konkursa rīkotāja lēmumu pasludināt CAF par konkursa uzvarētāju un aizliegt parakstīt līgumu, kā arī uzdot PV pārtraukt konkursu. 2011. gada 21. oktobrī IUB nolēma noraidīt Stadler saņemto sūdzību un atļaut a/s Pasažieru vilciens parakstīt vienošanos par vilcienu piegādi ar uzņēmumu CAF.
Stadler uzskata, ka šis IUB lēmums ir nepamatots un nelikumīgs, tādēļ šodien uzņēmums to ir pārsūdzējis Administratīvajā rajona tiesā, pieprasot atcelt šo lēmumu. Stadler mērķis, pārsūdzot IUB lēmumu, ir godīgs konkurss, kas pilnībā atbilst visām Latvijas un starptautiskajām normām un kurā visiem dalībniekiem ir vienlīdzīgas izredzes. Kā DB jau rakstīja, šis konkurss ir ļoti ienesīgs, cīņa notiek par 430 milj. Ls vērtu pasūtījumu, no kuriem 100 milj. Ls ir ES līdzfinansējums.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma