Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Staķe: KNAB atzinums par oranžajiem skolu autobusiem ir pozitīvs  1

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe (ZZS) laikrakstam Dienai zināja teikt, ka saskaņā ar viņas rīcībā esošo informāciju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegtais atzinums par premjera apturēto oranžo skolu autobusu iepirkumu ir pozitīvs, kas varētu nozīmēt, ka process varētu virzīties uz priekšu. KNAB gan ir atturīgāks un norāda, ka atzinums  «nesatur kategoriskus apgalvojumus».

KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs skaidro, ka atzinumā arī norādīts, ka nevar pabeigt vērtēšanu, ja iepirkuma procedūra apstājusies. Valsts reģionālās attīstības aģentūra gan turpinot strādāt pie šā jautājuma, jo Iepirkumu uzraudzības biroja atzinums par konkursa noteikumiem esot pozitīvs. Konkursā pieteikušies astoņi pretendenti, un jau izkristalizēti potenciālie uzvarētāji, kam varētu prasīt iesniegt papildus dokumentus. Kopējais projekta finansējums esot 9,5 miljoni latu, kur ietilpst gan Šveices nauda (75% no projekta summas), gan pašvaldību un valsts līdzfinansējums. Ar to varētu pietikt, lai pašvaldības nodrošinātu ar 110 autobusiem. Tomēr pašvaldību vajadzības ir lielākas - tās prasījušas vēl papildus 117 autobusus. Tiekot vērtēts, vai tos var nodrošināt no Pasaules Bankas (PB) līdzekļiem, jo pastāv arī iespējas pašvaldībām piesaistīt privātus pārvadātājus, kas atsevišķos gadījumos varētu būt izdevīgāk.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma