Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Starptautiskā lidosta Rīga apkalpojusi lielāko daļu Baltijas aviopasažieru

Šā gada pirmajā pusgadā no kopējā Viļņas, Tallinas un Rīgas lidostā apkalpoto pasažieru skaita 60% jeb 2,38 milj. apkalpojusi starptautiskā lidosta Rīga. Salīdzinoši Tallinā apkalpoti 870,05 tūkst. un Viļņā – 715,3 tūkst. pasažieru.

No janvāra līdz jūnijam uz 65 no 86 lidostas Rīga galamērķiem pieaudzis pārvadāto pasažieru apjoms, DB informēja lidostas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sarmīte Bunka-Brilijonka. Pasažieru skaits pieaudzis par aptuveni 200 tūkst. uz tādiem galamērķiem kā Maskava, Viļņa, Helsinki, Oslo, Londona, Kijeva, Roma, Antālija, Tallina un Amsterdama.

Saistītie raksti

«Pasažieru skaita pieaugums skaidrojams ar to, ka vairākos galamērķos pērn darbu ir uzsākušas jaunas aviokompānijas, kā arī jau esošās palielinājušas lidojumu skaitu,» norāda starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Piemēram, ja pērn pirmajā pusgadā uz Maskavu lidoja airBaltic un Aeroflot, tad šogad uz/no Krievijas galvaspilsētas lidojumus veic četras aviokompānijas – jau abas minētās, kā arī Transaero un UTair. Savukārt uz/no Viļņas ceļojošo pasažieru apjoms pieaudzis, jo aviokompānija airBaltic palielinājusi lidojumu skaitu uz kaimiņvalsts galvaspilsētu.

Jāpiebilst, ka pirmajā pusgadā starptautiskās lidostas Rīga pasažieri visvairāk ceļojuši uz/no Vācijas – 284,4 tūkst., Lielbritānijas – 277,05 tūkst. un Somijas – 227,92 tūkst. ceļotāju.

Pirmajā pusgadā starptautiskajā lidostā Rīga kopumā apkalpoti par gandrīz 14% vairāk pasažieru, par 11% vairāk gaisa kuģu un par 9% vairāk kravu nekā pērn šajā pašā laika posmā.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma