Dienas Bizness

 • 20 piektdiena,
  janvāris

  Oļģerts, Orests, Aļģirds, Aļģis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8656

  USD: 1.0668

Ražošana

Starptautiskie pārvadājumi pamazām atgūstas

Šā gada pirmajā pusgadā kravu pārvadājumi, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājušies par 32,4% un sasniedza 20,5 milj. tonnu kravu.

Lielāko daļu jeb 82,9 % no kopējā pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadāja 17 milj. tonnu kravu, kas ir par 4,3 milj. t vairāk nekā pērnā gada pirmajā pusgadā, liecina CSP dati.

Saistītie raksti

Arī starptautiskie kravu pārvadājumi ar autotransportu palielinājušies par 23,5% un bija 3,5 milj. tonnas kravu.
Pirmajā pusgadā 28,9 % jeb 5,9 milj. tonnu ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra. Savukārt 26,6% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti.

Ar autotransportu kravas tiek pārvadātas gan pašpārvadājumos, gan komercpārvadājumos. Komercpārvadājumos attiecīgajā periodā transportēti 13,4 milj. tonnu kravu, kas ir par 46,2% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī – jūnijā. Pašpārvadājumos – 7,1 milj. tonnu kravu, kas ir par 12,3 % vairāk.

Savukārt pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu šā gada pirmajos sešos mēnešos transportēti 3 milj. tonnu naftas produktu, kas ir par 24,4% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgā periodā. Ar dzelzceļa transportu pārvadāti 25,3 milj. tonnu kravu, kas ir par 10,3 % mazāk nekā 2009. gada 1. pusgadā.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāto kravu apjoms, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, ir samazinājies par 42,1 tūkst. tonnu, bet starptautiskajos kravu pārvadājumos ar dzelzceļa transportu pārvadāti 24,7 milj. tonnu kravu.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma