Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Starptautiskie pārvadājumi pamazām atgūstas

Šā gada pirmajā pusgadā kravu pārvadājumi, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājušies par 32,4% un sasniedza 20,5 milj. tonnu kravu.

Lielāko daļu jeb 82,9 % no kopējā pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadāja 17 milj. tonnu kravu, kas ir par 4,3 milj. t vairāk nekā pērnā gada pirmajā pusgadā, liecina CSP dati.

Arī starptautiskie kravu pārvadājumi ar autotransportu palielinājušies par 23,5% un bija 3,5 milj. tonnas kravu.
Pirmajā pusgadā 28,9 % jeb 5,9 milj. tonnu ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra. Savukārt 26,6% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti.

Ar autotransportu kravas tiek pārvadātas gan pašpārvadājumos, gan komercpārvadājumos. Komercpārvadājumos attiecīgajā periodā transportēti 13,4 milj. tonnu kravu, kas ir par 46,2% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī – jūnijā. Pašpārvadājumos – 7,1 milj. tonnu kravu, kas ir par 12,3 % vairāk.

Savukārt pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu šā gada pirmajos sešos mēnešos transportēti 3 milj. tonnu naftas produktu, kas ir par 24,4% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgā periodā. Ar dzelzceļa transportu pārvadāti 25,3 milj. tonnu kravu, kas ir par 10,3 % mazāk nekā 2009. gada 1. pusgadā.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāto kravu apjoms, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, ir samazinājies par 42,1 tūkst. tonnu, bet starptautiskajos kravu pārvadājumos ar dzelzceļa transportu pārvadāti 24,7 milj. tonnu kravu.
 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma