Jau tuvāko nedēļu laikā gaidāma Latvijas un Lietuvas Valsts prezidentu tikšanās, kuras laikā plānots apspriest dzelzceļa atjaunošanu no Mažeiķiem uz Latviju.

Savukārt Liepājas ostas vadība uzsver, ka sarunās jāie-tver ne tikai Reņģes, bet arī Vaiņodes dzelzceļa posma atjaunošana. 2012. gada 22. martā tikšanās laikā ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti Latvijas prezidents Andris Bērziņš izvirzīja jautājumu par dzelzceļa satiksmes atjaunošanu posmā Mažeiķi - Reņģe. A. Bērziņš aicināja Lietuvu pēc iespējas ātrāk atjaunot demontēto dzelzceļa posmu starp Mažeiķiem un Reņģi. Tomēr 19. aprīlī Prezidents ieradās Reņģes dzelzceļa stacijā, lai personīgi pārliecinātos par to, ka tas ir reāls un abām valstīm nepieciešams projekts, kā arī iegūtu argumentus sarunās ar Lietuvas prezidenti.

«Izskatās, ka te zāle vēl zaļa,» pēc vizītes tēlaini savus iespaidus pauda Andris Bērziņš. Liepājas mērs Uldis Sesks Reņģes stacijā ieradās, lai pārliecinātu Valsts prezidentu, ka tikpat svarīgi ir panākt Mažeiķu - Vaiņodes sliežu ceļa atjaunošanu.

Galvenie A. Bērziņa argumenti sarunās ar Lietuvu būs Baltijas valstu sadarbība, mainoties tranzīta plūsmas virzieniem pasaulē. Līdz šim, akcentējot Latvijas ģeogrāfiski izdevīgo atrašanās vietu, tika runāts par kravu plūsmām austrumu - rietumu virzienā Eirāzijas kontekstā, bet tagad arvien aktuālāks kļūst ziemeļu - dienvidu virziens, turklāt ne tikai Eirāzijas, bet visas pasaules kontekstā. «Un ko tad mēs darīsim, ja nebūsim paņēmuši to savu «pīrāga» daļu? Bet paņemt mēs varam tikai visas trīs valstis kopā,» uzskata A. Bērziņš. Viņaprāt, sadarbība, veidojot kopīgu tranzīta ceļu tīklu, varētu nest kravu pieaugumu visām Baltijas valstīm. Lietuva ir lielākais Latvijas saimnieciskais partneris, tāpēc kopīgu attīstības ceļu meklēšana ir loģiska. «Katra atsevišķi no šīm zemēm ir par mazu, lai izdzīvotu globalizētajā pasaulē,» norāda Valsts prezidents.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra