Benzīna cena biržās aizvadītajā nedēļā sasniedza 975 ASV dolārus par tonnu. Savukārt, dīzeļdegvielas cena pārsniedza 950 ASV dolāru atzīmi.

Līdz ar to gan naftas, gan benzīna un dīzeļdegvielas cenas Eiropas biržās sasniedza augstākos rādītājus kopš 2008. gada vasaras nogales. Salīdzinājumam - vēl 2010. gada rudenī benzīns maksāja ap 750 ASV dolāriem, bet dīzeļdegviela ap 730 ASV dolāriem tonnā.

Cenu kāpumu pagājušajā nedēļā veicināja situācijas saasināšanās Lībijā un citās Tuvo Austrumu valstīs, DB.lv informēja Statoil Latvija Degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns. Savukārt Saūda Arābijas paziņojums par naftas ieguves apjomu palielināšanu piektdien cenu kāpumu pieklusināja vien nedaudz.

Pēdējo nedēļu straujais degvielas cenu kāpums Eiropā Latvijas degvielas uzpildes stacijās pagaidām atspoguļojies vien daļēji. Taču ja Eiropas biržās pašreizējais cenu līmenis saglabāsies ilgstoši, degvielas cenas arī Latvijā pārsniegs kārtējo psiholoģisko robežu. Db.lv jau rakstīja, ka Degvielas tirgotāju asociācija prognozējusi, ka akcīzes nodokļa likmes paaugstināšana benzīnam, dažādu pakalpojumu sadārdzināšanās, kā arī nodeva par valsts krīzes rezervju nodrošināšanu degvielas cenu salīdzinājumā ar pašreizējo palielinās par aptuveni pieciem santīmiem.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra