Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Statoil Latvijā uzsākusi biobenzīna E85 mazumtirdzniecību

Šodien, 12. septembrī, SIA Latvija Statoil atklājusi Latvijā pirmo videi draudzīgā biobenzīna E85 mazumtirdzniecības vietu, liecina kompānijas mājaslapā ievietotā informācija. Tā atrodas degvielas uzpildes stacijā (DUS) Statoil Kr. Valdemāra ielā 104, Rīgā.

Gandrīz vienlaicīgi biobenzīna E85 mazumtirdzniecība tiek uzsākta Statoil DUS arī Igaunijā un Lietuvā.

Auto vadītāji biobenzīnu atpazīs pēc E85 logo uz degvielas sūkņa – margrietiņas zieda uz zila fona, un zilas degvielas padeves šļūtenes.

Biobenzīnu E85 lieto tikai automašīnām ar Flexible Fuel Vehicle (FFV)[2] tipa dzinēju. Tāpēc E85 piedāvājums Statoil tīklā tiks paplašināts līdz ar FFV auto skaita pieaugumu uz Latvijas ceļiem.

Akcīzes nodoklis Latvijā E85 ir tikai 0,031 Ls/litru, jeb par 85% mazāks nekā fosilajam benzīnam. Samazinātā akcīzes nodokļa likme arī ir noteicošais faktors tam, ka E85 degvielas cena uzpildes stacijā būs zemāka par parastā benzīna cenu.

Līdz ar E85 mazumtirdzniecības uzsākšanu Latvijā tiek uzsākta arī Saab 9-5 BioPower, kam ir FFV tipa dzinējs, tirdzniecība. Pārējie auto dīleri atturas precizēt, kad Latvijā varētu tikt uzsākta automašīnu ar FFV tipa dzinējiem tirdzniecība. Līdz ar to precīzi plānot E85 staciju skaitu iepretim auto skaitam pašlaik esot pāragri.

[1] E85 sast��vā ir 85% bioetanola, uz ko norāda skaitlis aiz E burta, un 15% benzīna. Tradicionālajam benzīnam skaitlis ir pirms E (95E, 98E) un norāda oktānskaitli.

[2] FFV ir jauna veida benzīna dzinējs vieglajām automašīnām, kas piemērots darbināšanai gan ar parasto benzīnu, gan bio benzīnu E85.

 


 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Otrdien pēc avārijas nosēšanās Peru vidienes pilsētā Hauhā aizdegusies lidmašīna, kurā atradies 141 cilvēks, vēsta vietējie mediji. Negadījumā neviens cilvēks nav gājis bojā, tā kā pasažieri paspējuši laicīgi pamest lidmašīnu Boeing...

Reklāma