Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Stena Line zondē perspektīvas

Zviedru prāmju kompānija šodien un rīt tiekas ar Latvijas tranzīta, tranporta un loģistikas biznesā iesaistītajiem. Vienota piedāvājuma, ko celt priekšā Stena Line vadībai, Latvijas pusei gan nav.

DB jau rakstīja, ka Stena Line pārņēma Scandlines Latvijas prāmju maršrutus, un šobrīd strādā Ventspilī un Liepājā. Satiksmes ministrija līdzīgi pāris lielajām ostām izsaka vispārēju vēlmi iegūt vairāk maršrutu un kravu. Savukārt biznesa pārstāvjiem domas dalās par piemērotāko ostu un maršrutu izvēli.

Būtu svarīgi palielināt pārvadājumu kapacitāti virzienā uz Zviedriju no Rīgas, norāda SIA DSV Transport vadītājs Jānis Meikulāns. Lai pilnībā izmantotu Rīgas ostas potenciālu, pakalpojumu kvalitātes un cenas attiecībai jābūt ne sliktākai kā Vācijā vai Zviedrijā, kas ne visos gadījumos tā ir, saka Ave Trans Group pārstāvis Uldis Cimdiņš.

Tikmēr DB Schenker Latvia vadītājs Aivars Tauriņš nākotnes perspektīvas redz kontreileru pārvadājumiem, proti, pārvadājot auto puspiekabes pa dzelzceļu. Tam gan pagaidām nav tālāka risinājuma, proti, nav sistēmas, kā tos no ostas pa dzelzceļu tālāk nogādāt galapunktā. Vispieņemamākais variants kontreileru pārvadājumiem, viņaprāt, būtu Ventspils osta gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Taču gadījumā, ja Latvijas puse nepiedāvās attīstīt konkrētus maršrutus un nerunās par to, kādos virzienos tos vēlas attīstīt zviedri, šī būs kārtējā ostu izrādīšana, kas nerezultēsies ar konkrētu piedāvājumu un sekojošu lēmumu paplašināt biznesu Latvijas virzienā no zviedru puses, bažījas A. Tauriņš.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma