Pēdējā laika notikumi, kas saistās ar nacionālo lidsabiedrību airBaltic, atspoguļo to, kā strādā Latvijas pārvaldība – bezatbildīgi un ar īstermiņa domāšanu, kritizējot airBaltic pārvaldību, norāda valsts kontroliere Ingūna Sudraba LNT raidījumā 900 sekundes.

Valsts kontroliere norāda, ka viņai nav īsti saprotams, kā jāvada bizness, lai iedzīvotos tik lielās finanšu problēmās, kādas patlaban ir airBaltic. Sudraba uzskata, ka tās ir bezatbildības un īstermiņa domāšanas sekas, piedēvējot šīs pašas īpašības Latvijas valsts pārvaldībai.

airBaltic pārvaldība ir Latvijas pārvaldības mikromodelis, tā I. Sudraba.

Jau ziņots, ka vienošanās par nacionālās aviokompānijas airBaltic turpmāko finansējumu un pārvaldību starp valdību, mazākuma akcionāru Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) un lielākajiem kreditoriem principiāli ir saskaņota. Vēl tiek veikta atsevišķu normu precizēšana ar Finanšu ministriju un Valsts kanceleju, informē Satiksmes ministrija. Paredzams, ka satiksmes ministrs lūgs vienošanās galīgo redakciju iekļaut apstiprināšanai pirmdienas Ministru Kabineta ārkārtas sēdē.

Pēc tam to var nekavējoties parakstīt un sākt īstenot, svarīgākos lēmumus – padomes ievēlēšanu, statūtu grozījumus, finansēšanas jautājumus, u.c., pieņemot jau otrdien paredzētajā airBaltic akcionāru sapulcē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra