Neskatoties uz taksometru kompāniju iepriekš pausto pārliecību, ka autortiesību aizstāvju organizāciju aktivitātes nozīmēs papildus izdevumus un tāpēc, iespējams, nāksies atteikties no mūzikas atskaņošanas automašīnās, situācija izrādījusies citādāka.

Kā Db.lv pastāstīja Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) Mārketinga direktore Natālija Angelovska, tad taksometru kompānijas ar organizāciju slēdz līgumus un esot maz tādu, kuru nostāja bijusi kategoriska. N. Angelovska pastāstīja, ka aizvadītās nedēļas laikā izdevies noslēgt četrus līgumus. Pieredze rādot, ka tās kompānijas, kuras līgumus nenoslēdz, izturas korekti un mūziku neatskaņojot.

LaIPA Mārketinga direktore uzsvēra, ka organizācija nodarbojas ar administrēšanu, apzina tirgus daļu un tiekas ar autovadītājiem. Savukārt kontroles pasākumus veic pašvaldības policija.

Db.lv jau vēstīja, ka LaIPA pārstāvji iepriekš paziņoja, ka organizācija aktīvi ķērusies klāt pie birojiem, taksometriem un autobusiem. N. Angelovska pastāstīja, ka organizācija vispirms plānojusi sākt ar autobusu pārvadātājiem, kuri dodas ārpus Latvijas, tomēr izrādījies, ka tie reģistrēti ārvalstīs un savas saistības nokārtojuši mītnes zemēs.

Kopumā N. Angelovska atzina, ka, salīdzinot ar citiem segmentiem, – minētās jomas kompānijas ir pozitīvi noskaņotas un organizācija neesot saskārusies ar lielu pretestību. LaIPA pārstāve pauda pārliecību, ka izpratne par autortiesībām ir uzlabojusies visā sabiedrībā, jo cilvēki ceļo pa pasauli un strādā ar citām kompānijām.

LaIPA Mārketinga direktore norādīja, ka licences izņemšana vienam autobusam izmaksājot 20 latu gadā, vienam taksometram – deviņi lati, bet par otro un trešo – 1,8 lati gadā. Organizācija šo jomu sākusi administrēt jau janvārī.

Iepriekš Latvijas taksometru kompānijas Db.lv pauda pārliecību, ka šādi pasākumi ir nesamērīgi un to pārstāvji norādīja, ka apšauba iespēju maksāt par licencēm un norādīja uz uzņēmumu jau tā sarežģīto finansiālo stāvokli.

Rīgas taksometru parka valdes priekšsēdētājs Leopolds Muižnieks iepriekš sarunā ar Db.lv apliecināja, ka tiks izstrādāti iekšējie noteikumi, kuri aizliegs uzņēmuma šoferiem klausīties radio. L. Muižnieks autortiesību organizāciju darbību salīdzināja ar deviņdesmito gadu sākumā pastāvošo reketu, kad uzņēmējiem par «jumta» pakalpojumiem vajadzējis maksāt noteiktu atlīdzību. Viņš minēja, ka par radio atskaņošanu parkam nāktos gadā šķirties no aptuveni 2,5 tūkstošiem latu, jo licence par vienu taksometru izmaksājot deviņus latus.

Sazinoties ar L. Muižnieku Db.lv noskaidroja, ka Rīgas taksometru parks tomēr turēšoties pie sava lēmuma. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka viņam tīri labi patīkot, ka radio automašīnās neskan. L. Muižnieks pastāstīja, ka viņam ir vienaldzīgi citu taksometru kompāniju lēmumi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra