Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Takšu vadītāji ņe bum bum latviski

Valsts valodas centra vecākā inspektore Gunta Zērvēna beigusi pārbaudi SIA Rīgas transporta sabiedrība (šīs sabiedrības taksometru vadītāji brauc ar baltām Toyota automašīnām). Inspektore konstatējusi, ka divdesmit taksometru vadītājiem valsts valodas lietojums neatbilst tam, kāds nepieciešams viņu profesionālo pienākumu veikšanai.

Saskaņā ar Valsts valodas centra sniegto informāciju vadītājiem arī nav bijis valsts valodas prasmes apliecību. Deviņiem taksistiem valsts valodas lietojums ir zemāks nekā nepieciešams. Šīs sabiedrības direktors Sergejs Sidorko izdevis rīkojumu, kurā teikts, ka tiem taksometru vadītājiem, kuru valsts valodas zināšanu apjoms 15.novembrī neatbildīs 2. kategorijas līmenim, no 1.decembra uzteiks darba līgumu.

Valsts valodas centrs ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras pamatfunkcija ir aizsargāt valsts valodas lietotāju tiesības un intereses.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma