Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  oktobris

  Daina, Dainis, Dainida

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8932

  USD: 1.0886

Ražošana

Takšu vadītāji ņe bum bum latviski

Valsts valodas centra vecākā inspektore Gunta Zērvēna beigusi pārbaudi SIA Rīgas transporta sabiedrība (šīs sabiedrības taksometru vadītāji brauc ar baltām Toyota automašīnām). Inspektore konstatējusi, ka divdesmit taksometru vadītājiem valsts valodas lietojums neatbilst tam, kāds nepieciešams viņu profesionālo pienākumu veikšanai.

Saskaņā ar Valsts valodas centra sniegto informāciju vadītājiem arī nav bijis valsts valodas prasmes apliecību. Deviņiem taksistiem valsts valodas lietojums ir zemāks nekā nepieciešams. Šīs sabiedrības direktors Sergejs Sidorko izdevis rīkojumu, kurā teikts, ka tiem taksometru vadītājiem, kuru valsts valodas zināšanu apjoms 15.novembrī neatbildīs 2. kategorijas līmenim, no 1.decembra uzteiks darba līgumu.

Valsts valodas centrs ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras pamatfunkcija ir aizsargāt valsts valodas lietotāju tiesības un intereses.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā apstiprina Armandu Jurjevu  2

Satiksmes ministrija kā VAS Starptautiskā lidosta Rīga akcionāra pārstāvis ir devusi piekrišanu padomes lēmumam par lidostas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu ievēlēšanu, informē ministrijas pārstāvji.  Atbilstoš...

Reklāma