Tallinas sabiedriskā transporta operators, septembrī viesojoties Rīgas Satiksmē (RS), izteicis vēlmi iegādāties RS vecos trolejbusus, Db.lv apliecināja RS preses sekretārs Viktors Zaķis.

Tallinas Tramvaju un trolejbusu kompānijai tuvākajā laikā jānoraksta aptuveni 25 vēl padomju laikos lietoti trolejbusi, un tādēļ tā meklē iespējas iegādāties citus trolejbusus veco vietā. Igaunijas galvaspilsētai nav līdzekļu jaunu transporta līdzekļu iegādei, tādēļ par vienu no saprātīgākajiem lēmumiem tā uzskata iegādāties iztrūkstošos trolejbusus no Rīgas, Igaunijas laikrakstam Postimees pavēstījis Tallinas Tramvaju un trolejbusu kompānijas valdes priekšsēdētājs Tomass Seps.

Septembrī Tallinas sabiedriskā transporta operatora pārstāvji viesojās RS un izrādīja interesi par veco trolejbusu iegādi. Tomēr patlaban Rīgas pašvaldībai nav trolejbusu, ko tā varētu pārdot, un par noteiktām trolejbusu pārdošanas cenām vai apjomiem Tallinas sabiedriskā transporta operatora vizītes laikā neesot bijusi runa, Db.lv norādīja RS pārstāvis V. Zaķis. Viņš pieļauj iespēju, ka Tallinas pašvaldība varētu meklēt arī citus risinājumus sava trolejbusu parka atjaunošanai.

«Gadījumā, ja RS lemtu par trolejbusu pārdošanu, tiktu izsludināta izsole, lai pārdotu tos par iespējami lielāku summu,» norādīja V. Zaķis, piebilstot, ka pašlaik netiek plānots trolejbusus pārdot.

RS trolejbusu parks patlaban ir atjaunots par 75%, bet 25% vēl joprojām ir «vecie». Arī atlikušo ceturtdaļu trolejbusu ir plānots nomainīt. «Ilgtermiņā tie varētu būt aptuveni 75 jauni trolejbusi, tomēr šogad varētu tikt izsludināts konkurss par 30 jaunu trolejbusu iegādi, jo trolejbusu parka atjaunošana notiek pakāpeniski,» stāstīja V. Zaķis. Viņš norādīja, ka ekonomiski izdevīgāk ir uzturēt jaunus trolejbusus, un RS trolejbusu parks tiek pakāpeniski atjaunots.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra