Kuģniecības kompānijas Tallink pagājušā finanšu gada dati liecina, ka Rīgas-Stokholmas maršruts nesis divus miljonus eiro (1,4 miljonus latu) zaudējumus, vienlaikus kompānijas vadība plāno šajā maršrutā «peļņu gūt drīz», norāda Tallink viceprezidents Andress Hunts.

Viņš uzsver, ka solis no diviem miljoniem eiro zaudējumu līdz peļņai nav tik liels, tomēr Rīgai «zināms darbs ir jāiegulda», infrastruktūra ir jāattīsta, lai zviedru tūristiem tas būtu pievilcīgs galamērķis, kurp doties.

Hunts norāda, ka nepieciešams sasniegt noteiktu pasažieru daudzumu un palielināt ieņēmumus, tikai tad Rīga-Stokholma maršrutā varēs runāt par peļņu. «Es nevaru neko apsolīt, tomēr, ja attīstība turpināsies un pasažieru skaits pieaugs, varam cerēt, ka peļņu gūsim drīz,» prognozē Tallink pārstāvis.

Hunts arī skaidro, ka, palielinot tirgus daļu, Tallink cenšas piesaistīt arī lietuviešus, lai viņi no Rīgas dotos kruīza braucienā uz Stokholmu un pavadītu savas brīvdienas uz klāja. «Attālums no Lietuvas uz Rīgu nav liels, un tas paver iespēju ceļot uz Stokholmu. Protams, lietuvieši var braukt arī ar automašīnām un turpināt savus brīvdienu ceļojumus,» uzsver Tallink pārstāvis.

Viņš atzīst, ka kompānijas biznesa plānos nebija paredzēta tāda ekonomiskā situācija kā pagājušajos divos gados. «Tas bija sarežģīts laiks. Tas, kas notika ekonomikā, ietekmēja mūsu uzņēmējdarbību. Ja vadāmies no pieredzes, kas gūta citos maršrutos, šis bizness nenes ātru peļņu,» uzvser Hunts.

Tallink Grupp veic regulāru satiksmi septiņos dažādos maršrutos starp Igauniju, Zviedriju, Latviju, Somiju un Vāciju, nodrošinot kruīza ceļojumus, kā arī pasažieru un kravu pārvadājumus.

Prāmji kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu.

Finanšu gadā, laikā no 2009.gada 1.septembra līdz 2010.gada 31.augustam, Tallink apkalpoja vairāk nekā 8,4 miljonus pasažierus, pārvadāja 258 000 kravas vienību un 964 000 pasažieru transportlīdzekļu.

Kompānija pārvalda arī viesnīcu ķēdi Tallink Hotels ar četrām viesnīcām Tallinā un vienu viesnīcu Rīgā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra