Dienas Bizness

 • 11 svētdiena,
  decembris

  Voldemārs, Valdemārs, Valdis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8394

  USD: 1.0559

Ražošana

Testē fotoradarus, kas «ķers» arī automašīnas bez tehniskās apskates  9

Šobrīd jau noslēgts līgums par fotoradaru programmatūras pilnveidošanu, kas ļaus fotoradariem uz ceļiem fiksēt transporta līdzekļus, kuriem beigusies apdrošināšana vai ir nederīga tehniskās apskate jau sākot no oktobra. Patlaban uz ceļiem esošie fotoradari jau tiek testēti ar jauno programmatūru. Paredzams, ka šī programma pilnībā sāks darboties šī gada oktobra laikā.

Sods par braukšanu bez OCTA ir no 60 līdz 80 latiem. Soda punktus fotoradaros fiksēto automašīnu īpašniekiem, kuri nav piedalās ceļu satiksmē bez OCTA, netiek piemēroti.

Saistītie raksti

Analizējot ar fotoradariem fiksētos atļautā ātruma pārkāpumus, secināts, ka vidēji 4 no 100 pārkāpējiem ceļu satiksmē piedalījušies arī bez OCTA un vidēji 3 no 100 bez tehniskās apskates.

Speciāla fotoradaru programmatūra OCTA un tehniskās apskates esamību transportlīdzekļiem pārbaudīs LTAB un CSDD datubāzēs. Ja tiks konstatēts pārkāpums, transportlīdzekļu īpašniekiem sods par pārkāpumu tiks nosūtīts pa pastu.

Pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja aprēķiniem, šobrīd ceļu satiksmē piedalās apmēram 3% neapdrošinātu transportlīdzekļu. Savukārt šī gada astoņos mēnešos Satiksmes uzraudzības birojs administratīvi sodījusi 8 tūkst. transportlīdzekļu vadītāju par piedalīšanos ceļu satiksmē bez OCTA.

«Mūsu pieredze rāda, ka administratīvo resursu ziņā visefektīvāk nodrošināt ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontroli var ar tehnisko līdzekļu, piemēram, fotoradaru izmantošanu, kas administratīvo izmaksu ziņā ir pat izdevīgāk,» skaidro VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

Ceļu policijas rīcībā šobrīd ir 4 pārvietojamie fotoradari, kas veic atļautā braukšanas ātruma kontroli, neapturot transportlīdzekli. Lai būtu iespējams konstatēt pārkāpējus, un piemērot tiem sodus, tiks veikti papildus uzlabojumi esošo fotoradaru programmnodrošinājumā. Tos plānots veikt no Ceļu satiksmes drošības profilakses konta līdzekļiem, kurā iemaksas veido 2% no iegādātajām OCTA polisēm.

 

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Lietuvas autopārvadātāji Rietumeiropā veido atpūtas centrus saviem šoferiem

Lietuvas lielākās starptautisko autokravu pārvadājumu kompānijas sākušas Rietumeiropā veidot atpūtas centrus saviem šoferiem, ņemot vērā vietu trūkumu publiskajos stāvlaukumos un stingrākās prasības, kas izvirzītas attiecībā uz...

Reklāma