Rīgas rajona tiesa šodien nolēma apvienot abas Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS Air Baltic Corporation (airBaltic) mazākuma akcionāra SIA Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) maksātnespējas lietas, kas ierosinātas pēc SIA Finanšu restrukturizācijas risinājumi un SIA Eurobalt junipro pieteikumiem.

Lieta, kas atrodas Rīgas rajona tiesā, tiks pievienota lietai, kas atrodas Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā. Līdz ar to SIA Finanšu restrukturizācijas risinājumi pieteikumu par BAS atzīšanu par maksātnespējīgu Rīgas rajona tiesa šodien pēc būtības vēl nesāks skatīt.

Kā žurnālistiem pastāstīja Finanšu restrukturizācijas risinājumu īpašnieks un valdes loceklis Armands Strods, viņa uzņēmums pagājušā gada nogalē un šā gada sākumā ir ieguvis divas cesijas no FLS un Avelat sargs par kopumā vairāk nekā 10 000 latu. «Finanšu restrukturizācijas risinājumi nodarbojas ar parādu uzpirkšanu un piedziņu,» skaidroja Strods.

Precīzu parādu summu gan A. Strods neatklāja, vien norādīja, ka tā veidojusies par neapmaksātiem apsardzes un grāmatvedības pakalpojumiem, kuri BAS sniegti pagājušajā gadā. Cita starpā Rīgas rajona tiesa šodien saņēma pieteikumu no airBaltic par iestāšanos maksātnespējas lietā, taču šis jautājums palika atklāts un par to būs jālemj Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai.

Kā ziņots, maksātnespējas lieta pēc Finanšu restrukturizācijas risinājumu pieteikuma tika ierosināta 16.februārī.

Pēc Firmas.lv informācijas, 2007. gada martā dibinātā Finanšu restrukturizācijas risinājumi kopš 2008.gada decembra pilnībā pieder Armandam Strodam, kurš ir arī vienīgais uzņēmuma valdes loceklis. Iepriekš Finanšu restrukturizācijas risinājumu vienīgais īpašnieks bija ar ekspremjera Andra Šķēles interesēm saistītā SIA Inpo 7, bet no dibināšanas 2007. gada martā līdz tā paša gada maijam tās īpašnieks bija Jānis Jasāns.

Uzņēmuma nosaukums līdz 2010.gada jūnijam bija SIA Jānis JJ. Uzņēmuma valdē iepriekš bijuši ne tikai jau minētais Jasāns, bet arī tagadējais īpašnieks Strods un Edgars Šķenderis. Ne uzņēmuma peļņa, ne zaudējumi Firmas.lv datubāzē nav norādīti. Uzņēmuma Finanšu restrukturizācijas risinājumi īpašnieks Strods aģentūrai LETA BAS maksātnespējas pieteikuma iesniegšanu komentēja lakoniski, darot zināmu, ka maksātnespēja pieprasīta nenokārtotu parādsaistību dēļ. Sīkāku informāciju viņš nesniedza.

Savukārt nedēļu vēlāk - 23.februārī - Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā arī SIA Eurobalt junipro iesniedza BAS maksātnespējas pieteikumu, ko tiesa pieņēma izskatīšanai un plānojusi izskatīt 12.martā. Centra rajona tiesā BAS maksātnespējas pieteikums iesniegts, jo uzņēmums mainījis juridisko adresi no Mārupes uz Rīgas centru, Jēkaba ielu 2, liecina Firmas.lv informācija.

Likums ļauj tiesai rosināt vairākas viena uzņēmuma maksātnespējas lietas, taču tad ir lemjams jautājums par to apvienošanu un izskatīšanu vienā tiesvedībā.

Iepriekš BAS maksātnespēju tiesā pieprasīja SIA Veriko saistībā ar 3600 latu parādu saskaņā ar līgumu par brokeru pakalpojumiem. Tiesa šo pieteikumu noraidīja 6.februārī, tādejādi atzīstot BAS par maksātspējīgu. Tiesas spriedums nebija pārsūdzams.

BAS īpašnieki ir Bertolts Fliks un Taurus Asset Management Fund Limited. Patlaban BAS pieder viena airBaltic akcija.

Laikraksts Dienas Bizness iepriekš vēstīja, ka valsts kontrolētās AS Latvijas Krājbanka meitasuzņēmums SIA Atlantijas biroji pilnībā pārņēmis BAS.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. airBaltic flotē ir 34 lidmašīnas - sešas Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300, divas Boeing 757-200, desmit Fokker 50 un astoņas Bombardier Q400Next Gen.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra