Šobrīd no Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīta izbalsotā Šveices advokāta Rūdolfa Meroni agrāk noslēgtie mandāta līgumi par klientu pārstāvību Ventbunkerā jau vairākus gadus nav spēkā, nelokāmi lēmusi Šveices Federālā tiesa.

Līdz ar to R. Meroni nelikumīgajiem mēģinājumiem uzdoties par Ventbunkera akcionāru vairākuma pārstāvi jau sen nav nekāda pamata, Db.lv informēja Ventbunkera preses pārstāvis Mārcis Krastiņš. Proti, līdz šim R. Meroni uzdevās par 2/7 Ventbunkers daļu patieso īpašnieku – Genādija Ševcova un Igora Skoka – pārstāvi, ilgstoši balsojot ar šīm daļām Ventbunkers un līdz ar to arī Latvijas naftas tranzīta akcionāru sapulcēs un nosakot attiecīgi šo uzņēmumu padomes un valdes sastāvu.

Šā gada 23.janvārī Šveices Federālā tiesa (Bundesgericht) pilnībā noraidīja R. Meroni iesniegtās sūdzības par diviem jau 2011. gadā divu Latvijas fizisko personu labā taisītiem Cīrihes Tirdzniecības palātas šķīrējtiesas spriedumiem Ventbunkera akciju turējuma izbeigšanas lietā, informēja M. Krastiņš, norādot, ka šis tiesas lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams. Vienlaikus tiesa no R. Meroni kā zaudētāja ir piedzinusi prasītāju labā 44 tūkstošus Šveices franku tiesāšanās izdevumu segšanai.

Līdz ar to ir stājušies spēkā un piespiedu kārtā tiks izpildīti divi Cīrihes Tirdzniecības palātas šķīrējtiesas spriedumi, saskaņā ar kuriem R.Meroni personiski ir jānodod Latvijas akcionāriem viss iepriekš nelikumīgi neatdotais Ventbunkera akciju turēšanas sakarā, ir jāsniedz pilnīga un detalizēta atskaite par savām necaurspīdīgajām darbībām Ventbunkerā, kā arī jāsamaksā prasītāju izdevumi vairāku simtu tūkstošu Šveices franku apmērā.

R.Meroni zaudējums Šveices Federālajā tiesā ir būtisks pavērsiens pret R.Meroni sāktajos tiesas un kriminālprocesos, minēja M. Krastiņš.

Ar tiesas spriedumā balstītu pārliecību šobrīd ir iespējams apgalvot, ka R.Meroni iepriekš arī publiski paustie skaidrojumi par Ventbunkera akcionāru tiesībām un R.Meroni lomu to realizācijā ir melīgi un, iespējams, arī noziedzīgi, tā, M.Krastiņš.

Spriedumi tiks nekavējoši iesniegti tiesību aizsardzības iestādēm gan Latvijā, gan arī Šveicē.

Spriedumu izpildes procesā īpaša vērība tiks pievērsta tam, lai R.Meroni nemēģinātu norēķināties par saviem parādiem ar Ventbunkera līdzekļiem, jo atbilstoši konstatētajiem apstākļiem R.Meroni ieskatā robeža starp personisko un Ventbunkera mantu jau sen ir zudusi, tā Ventbunkera preses pārstāvis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra