Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

TIR karnešu sistēma darbosies tāpat kā līdz šim

Krievijas Federālais muitas dienests šodien izplatījis jaunu paziņojumu par iepriekš izdoto rīkojumu, kas paredz TIR konvencijas garantiju neatzīšanu, ziņo valsts SIA Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Minētais rīkojums sākot no šā gada 14. septembra attieksies tikai uz tām muitas iestādēm, kas pakļautas Sibīrijas un Tālo Austrumu muitas pārvaldēm. Tas nozīmē, ka, šķērsojot Krievijas robežu no Latvijas puses, TIR sistēmas pagaidām darbosies tāpat kā līdz šim.

Db.lv jau rakstīja, ka, ignorējot starptautiskās saistības, FMD bija izziņojis, ka no 2013. gada 14. augusta pārvadājumos Krievijā TIR karneti nebūs iespējams izmantot kā galvojumu dokumentu. Iebraucot KF, pārvadātājām būs jāiesniedz papildus galvojums vai jānoformē tranzīta procedūra vispārējā kārtībā, vai prece būs jāatmuito robežšķērsošanas vietā, vai jāizvēlas preču konvojēšana uz tuvāko pierobežā esošo muitošanas centru. Ne uzņēmējiem, ne to pārstāvošajām asociācijām joprojām nav skaidrs, kā iecerētās izmaiņas realizēsies dzīvē. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests brīdināja, ka ieviestie ierobežojumi var izraisīt autotransporta dīkstāvi un rindu veidošanos Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežšķērsošanas vietās.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma