Kurjeru pakalpojumu sniedzējs TNT Latvia pērn palielinājis apgrozījumu par 33%.

Uzņēmuma apgrozījums pērn sasniedzis 3,41 milj. Ls, un kopumā gads bijis veiksmīgs. Latvijas TNT pārvadā pakas, kravas un dokumentus, un apjomu pieaugums pērn bijis visās trijās biznesa sadaļās. «Mazāks pieaugums bijis dokumentu piegādē, jo cilvēki vairāk izmanto elektroniskās iespējas. Tāda ir tendence visā pasaulē,» norāda SIA TNT Latvia valdes priekšsēdētāja Guna Joma. Uzņēmumam pieaudzis gan klientu skaits, gan sūtījumu apjoms. Apjomu palielinājums, spriež G. Joma, panākts, gan izgriežot pogas konkurentiem, gan arī tāpēc, ka kopumā ir palielinājies klientu skaits tirgū. Tomēr objektīvi par situāciju ļaus spriest publiskotie nozares uzņēmumu gada pārskati.

G. Joma teic, ka šobrīd TNT Latvia sniegtajos pakalpojumos dominē eksports, pirms vairākiem gadiem bijis ir otrādi. «Jūtam, ka mūsu uzņēmumi – eksportētāji ir atraduši jaunas nišas. Ne tikai pēc apkopotās statistikas makroekonomiskā līmenī, bet arī pēc saviem darbības rezultātiem – pārvadājām vairāk – varam spriest, ka eksports pagājušajā gadā ievērojami pieauga,» secina G. Joma, kaut arī norāda, ka imports šobrīd «atgriežas».

2010. gads pabeigts ar peļņu, nodrošinot akcionāriem labu rentabilitāti. Pozitīvi raugoties nākotnē, arī šogad TNT Latvia plāno palielināt apgrozījumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra