Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Tramvaji kavējas vismazāk

Tramvajs ir uzticamākais sabiedriskā transporta veids Rīgā. Autobusi un trolejbusi sliktos laika apstākļos atpaliek no grafika vidēji par stundu, tad tramvajiem nobīdes no grafika ir vērojamas mazākas, liecina Rīgas satiksmes apkopotā informācija.

Lielākos kavējumus tramvajiem radot vieglās un kravas automašīnas, kas, mēģinot apsteigt lēni braucošās automašīnas, izmantojušas tramvaju sliežu ceļus, kā arī kreisie pagriezieni no tramvaju sliežu ceļiem.

Tramvajs ir videi draudzīgs transporta līdzeklis un viens no ātrākajiem sabiedriskā transporta līdzekļu veidiem. Kopējās tramvaja plūsmas vidējais ātrums Rīgā ir 16,49 km/h, bet sliežu ceļu garums Rīgā ir 99,53 km. Rīgas satiksmei patlaban ir 252 tramvaju vagoni.

No šī gada 1.jūnija Rīgā sāka kursēt Čehijā ražotie Škoda zemās grīdas tramvaji. Līdz nākamā gada janvāra beigām Rīga saņems 20 zemās grīdas tramvajus.
 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma