Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Transporta un sakaru institūts uzstādījis Airbus A320 virtuālo trenažieri

Transporta un sakaru institūts (TSI) šodien pabeidzis mācību trenažiera Aerosim, kas apkalpo Airbus A320 lidmašīnas, uzstādīšanu informē institūts.

Uzstādītais 2D trenažieris realizē virtuālās lidmašīnas koncepciju un ļauj aviācijas studiju programmu studentiem iegūt pilnīgu, lai gan virtuālu, pieeju populārajam aviolaineriem, norāda TSI.

Simulatora izmantošana studentiem ļaus apgūt visas Airbus A320 lidmašīnas apkopei nepieciešamo procedūru veikšanas iemaņas, dokumentāciju, kā arī dos iespēju orientēties ierīču panelī un agregātu nodalījumā.

Trenažieris ir precīza aviolainera virtuālā kopija, kas ļauj ieslēgt un izslēgt jebkuru slēdzi, nomainīt ierīces, apgūt visas tehniskās realizācijas nianses un diagnostikas darba un remonta īpatnības. Turklāt tas notiek, nepakļaujot riskam pasažierus, uzsver TSI.

Kompāniju Airbus un Aerosim izstrādāts speciāls programmnodrošinājums modelē lidmašīnas ārējo izskatu, tās kabīnes un visas sistēmas, tostarp vadības sistēmu, navigāciju, kondicionēšanu u. c. Ar programmas palīdzību iespējams manuāli pārbaudīt, noregulēt, mainīt lidmašīnas aprīkojumu, saņemt atskaites un novērst traucējumus.

Tāpat programmā iekļauti speciāli scenāriji, kas ļauj modelēt lidmašīnas uzvedību ugunsgrēka, navigācijas sistēmu atslēgšanās laikā, utt. Tāpat arī auditorija aprīkota ar diviem augstas izšķirtspējas projektoriem, kas paredzēti lekciju norisei un aviolainera apkopes procedūru demonstrēšanai.

Tuvākajā laikā sāksies arī 3D trenažiera montāža, norāda institūts.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma