Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Tranzīts uz Krieviju iebuksē

Starp Krieviju un Poliju pārvadājumi pārtraukti; Latvijā izsīkst pārvadājumu atļaujas, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Valstīm nespējot vienoties par savstarpēju apmaiņu ar starptautisko autopārvadājumu atļaujām, Krievijas un Polijas kravu pārvadātāji no pirmdienas nedrīkst iebraukt otras valsts teritorijā. Savukārt Latvijā strauji iet uz beigām ierobežotā skaitā esošās t.s. trešo valstu kravu pārvadājumu atļaujas Krievijas virzienā, radot galvassāpes gan iesaistītajām institūcijām, gan komersantiem. Problēmas, tiesa, skar arī citu Eiropas valstu pārvadātājus, un to pamatā ir pērnā gada novembrī Krievijā izdotā Transporta ministrijas pavēle attiecībā uz trešo valstu kravu pārvadājumiem.

Mūsu austrumu kaimiņvalsts pieņemtā lēmuma būtība ir tāda, ka trešo valstu izcelsmes kravu pārvadāšanai vairs nevar izmantot t.s. divpusējās atļaujas, vēsta Kommersant.ru. Krievija tagad pārvadājuma veidu – tranzīta vai divpusējais – nosaka nevis atkarībā no uzkraušanas, bet kravas nosūtītāja atrašanās vietas. Tas, piemēram, liedz poļu pārvadātājiem iespēju pārvadāt kravas, kas ražotas Polijā kāda starptautiska koncerna filiālē, bet kurām dokumentus izdevis mātes uzņēmums citā valstī, skaidrojusi Polijas puse.

Visu rakstu Tranzīts uz Krieviju iebuksē lasiet 2. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma