Starp Krieviju un Poliju pārvadājumi pārtraukti; Latvijā izsīkst pārvadājumu atļaujas, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Valstīm nespējot vienoties par savstarpēju apmaiņu ar starptautisko autopārvadājumu atļaujām, Krievijas un Polijas kravu pārvadātāji no pirmdienas nedrīkst iebraukt otras valsts teritorijā. Savukārt Latvijā strauji iet uz beigām ierobežotā skaitā esošās t.s. trešo valstu kravu pārvadājumu atļaujas Krievijas virzienā, radot galvassāpes gan iesaistītajām institūcijām, gan komersantiem. Problēmas, tiesa, skar arī citu Eiropas valstu pārvadātājus, un to pamatā ir pērnā gada novembrī Krievijā izdotā Transporta ministrijas pavēle attiecībā uz trešo valstu kravu pārvadājumiem.

Mūsu austrumu kaimiņvalsts pieņemtā lēmuma būtība ir tāda, ka trešo valstu izcelsmes kravu pārvadāšanai vairs nevar izmantot t.s. divpusējās atļaujas, vēsta Kommersant.ru. Krievija tagad pārvadājuma veidu – tranzīta vai divpusējais – nosaka nevis atkarībā no uzkraušanas, bet kravas nosūtītāja atrašanās vietas. Tas, piemēram, liedz poļu pārvadātājiem iespēju pārvadāt kravas, kas ražotas Polijā kāda starptautiska koncerna filiālē, bet kurām dokumentus izdevis mātes uzņēmums citā valstī, skaidrojusi Polijas puse.

Visu rakstu Tranzīts uz Krieviju iebuksē lasiet 2. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra