Trasatlantic Holdings Company direktoru padome apliecina, ka par 9,622 miljoniem eiro (7 miljoniem latu) iegādājusies 59 110 Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic akcijas (tā saucamās SAS obligācijas).

Kā teikts kompānijas paziņojumā, darījums noticis ar mērķi nodrošināt lidsabiedrībai ārkārtas finanšu palīdzību, jo airBaltic esot nopietnas likviditātes problēmas. Dokumenti par akcionāru sastāva maiņu pēc darījuma parakstīti 9. septembrī un iesniegti Uzņēmuma reģistrā, tādējādi apgāžot spekulācijas par darījuma necaurspīdīgumu.

Trasatlantic Holdings Company paudis izbrīnu, ka valdība, kas ir lidsabiedrības akcionārs, ieņēmusi neizlēmīgu pozīciju un neveic ārkārtas soļus, lai glābtu kompāniju, kuras lomu valsts ekonomikā ir grūti pārvērtēt. Lidsabiedrības kritiskais finanšu stāvoklis esot sekas privātā akcionāra Baltijas Aviācijas sistēmas un valsts kā akcionāra attiecībām, ar kurām Trasatlantic Holdings Company neesot nekāda sakara, kā tas izrietot no 2010. gada 20. aprīļa līguma.

Trasatlantic Holdings Company aicina Latvijas valdību «ieņemt noteiktu pozīciju attiecībā pret valsts vadošo kompāniju - nacionālo pārvadātāju - ar mērķi piedalīties tā glābšanā no iespējamā bankrota, ne tikai domājot par valsts daļām, bet arī par virkni kompāniju, kas saistītas ar airBaltic, piemēram, Rīgas lidostu».

«airBaltic finanšu krahs novedīs pie ekonomiskā kolapsa veselu nozari un lielāko daļu ar to saistīto uzņēmumu,» brīdina Trasatlantic Holdings Company direktoru padome.

Vēl jūnijā Trasatlantic Holdings Company valdē darbojās Krievijas miljardieris Vladimirs Antonovs, kurš gan pēc tam darbu tajā pameta.

Šonedēļ portāls Delfi.lv ziņoja, ka par SAS obligācijām samaksājis Luksemburgā reģistrētais finanšu pakalpojumu uzņēmums Trasatlantic Holdings Company, kas saistīts ar Antonova biznesu. Šim uzņēmumam pieder 45% Lietuvas Snoras bankas priviliģēto akciju bez balsstiesībām, liecina informācija bankas mājaslapā. Savukārt Snoras bankas vairākuma akcionārs ir Antonovs, kurš vienlaikus ir arī airBaltic lielākā kreditora Latvijas Krājbankas valdes loceklis. Oficiālā Uzņēmumu reģistra informācija liecina, ka Trasatlantic Holdings Company amatpersonas ir Zorigto Nikolajevs, Sergejs Jarcevs un Jevgenijs Jakovlevs. Savukārt kāda Vladimira Antonova profils biznesa sociālajā tīklā Linkedin vēsta, ka viņš ir ne tikai dalībnieks Snoras bankā un Latvijas Krājbankā, bet kopš 2009.gada - arī valdes loceklis Trasatlantic Holdings Company.

Par 11% airBaltic akciju, kurām saskaņā ar akcionāru lēmumu jau gadu bija jābūt dzēstām, samaksājis Luksemburgā reģistrēts uzņēmums Trasatlantic Holdings Company, kurš 1. septembrī ieskaitījis lidsabiedrībai 9,66 miljonus eiro (6,72 miljonus latu) no sava konta Latvijas Krājbankā, portālu Delfi informēja tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs.

Štokenbergs pieļāva - to, kas stāv aiz šīs noslēpumainās firmas, varētu noskaidrot kriminālprocesā, kas agri vai vēlu tiks ierosināts. Tad arī varēs skaidrot izcelsmi naudai, kas samaksāta par akcijām, jo, iespējams, Luksemburgas kompānija ir tikai starpnieks, kam naudu iedeva airBaltic tuvu stāvošas personas.

Aviokompānijas prezidents un vienīgais valdes loceklis Fliks akciju pārdošanas līgumu parakstījis 1.septembrī. Štokenbergs gan norādīja, ka tas ir visai neticami, jo Fliks jau visai ilgu laiku atrodas ārpus valsts un vairās braukt uz Latviju.

Štokenbergs uzskata, ka darījuma mērķis bija panākt, lai valsts kļūtu par mazākuma akcionāru kompānijā. Darījuma «autori» gan būtu ieguvēji arī tādā gadījumā, ja valsts izlemtu atpirkt šīs akcijas, lai nezaudētu kontrolpaketi aviokompānijā. «Viņi dabūtu naudu, kas atkal pazustu nezin kur,» uzskata tieslietu ministrs.

Antonova preses sekretāre Natālija Oļesika biznesa portālam Nozare.lv atzina, ka Trasatlantic Holdings Company neesot ar Konvers Group juridiski saistīta organizācija, bet attiecības abu starpā esot draudzīgas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra