Dienas Bizness

 • 27 pirmdiena,
  marts

  Gustavs, Gusts, Tālrīts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0805

Ekonomika

Turkmenistānai jauns prezidents

14. februārī Garbunguls Berdimuhamedovs, uzlicis roku uz Turkmenistānas republikas konstitūcijas, deva prezidenta zvērestu un kļuva par jauno Turkmenistānas prezidentu, ziņo Rian.

11. februārī notikušajās prezidenta vēlēšanās 89,23% Turkmenistānas iedzīvotāju, kas piedalījās vēlēšanās, nobalsoja par bijušo valsts veselības ministru Garbungulu Berdimuhamedovu.

Berdimuhamedovs pavēstījis, ka Turkmenistāna turpinās starptautiskos darījumus, tai skaitā energoresursu piegādi starptautiskajam tirgum.

Berdimuhamedovs ir nolēmis labot iepriekšējā Turkmenistānas prezidenta Saparmurata Ņijazova, kurš mira 2006. gada 21. decembrī, kļūdas. Ņijazovs prezidenta amata laikā veicināja visaptverošu savas personības kultu un nošķīra Turkmenistānas iedzīvotājus no ārpasaules. Jāpiebilst, ka Ņijazova valdīšanas laikā internets bija pieejams tikai valsts amatpersonām, medijiem un atsevišķām organizācijām, Berdimuhamedovs to solījis mainīt.

Jaunais prezidents solījis izmaiņas privātīpašumu un uzņēmējdarbības attīstībā, kā arī veikt izglītības reformas valstī un atvērt jaunas slimnīcas.

Ņijazova valdīšanas laikā Berdimuhamedovs kā veselības ministrs bija spiests slēgt visas slimnīcas ārpus valsts galvaspilsētas un atlaist 15 000 ārstus.

Komentāri

Reklāma