Ar Gulbenes-Alūksnes bānīša entuziastu gādību jau piecus gadus norit 1902.gadā celtās Kalnienas dzelzceļa stacijas ēkas atdzimšana, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.

Ēka pieder Gulbenes novada domei, SIA Gulbenes-Alūksnes bānītis nomā staciju no pašvaldības. Iecerēts, ka ēka tiks pilnībā sakārtota un aprīkota, lai, ienākot tur, cilvēks justos iestrēdzis kaut kur pa vidu pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem un piecdesmitajiem gadiem. Tas būs vienīgais šāds dzelzceļa tūrisma objekts valstī.

Pagājušajā gadā Kalnienas dzelzceļa stacijai rekonstruēta oriģinālā jumta konstrukcija, kā arī atjaunoti dūmeņi un ieklāts jauns jumta segums, šogad tiks pabeigta fasādes sakārtošana, Dzirkstelei saka SIA Gulbenes-Alūksnes bānītis valdes loceklis Aldis Kreislers.

Darbi tiek veikti ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš un sponsoru atbalstu, regulāri tiek piešķirts arī Kultūrkapitāla fonda finansējums. Šogad vēl ar 2000 eiro šis fonds atbalstījis bānīša entuziasta Andra Biedriņa ideju par Kalnienas stacijas pasažieru ēkas vēsturiskā interjera izveidi. Palīdz interjeriste Ingrīda Gaile, kura iepriekš jau strādājusi pie Kalnienas stacijas krāsojuma projekta ārpusei un iekštelpām.

A.Biedriņš Dzirkstelei stāsta, ka stacijā tiks saglabās telpu sadalījums, kāds tas bija pagājušā gadsimta vidū. Būs caurstaigājamas vairākas uzgaidāmās telpas, atbilstoši pasažieru klasēm, kā tolaik tas bija. Būs dāmām domāta uzgaidāmā telpa. Būs kases telpa ar tur izvietotu laikmetīgu ekspozīciju, būs arī stacijas priekšnieka dzīvoklis, kuru gan paredzēts aprīkot ar mūsdienīgām labierīcībām – dušu un tualeti. Iecerēts, ka šo dzīvokli perspektīvā varēs iznomāt tūristiem, kā arī to izmantos dzelzceļa voluntieri.

Plašāk - laikrakstā Dzirkstele.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra