Dānijas kuģniecības kompānijas DFDS Seaways meitasuzņēmums Lietuvā DFDS Lisco saņems apmēram 244 miljonus litu (nepilnus 50 miljonus latu) no Dānijas apdrošināšanas kompānijas, kuras nosaukums netiek atklāts, par oktobra sākumā Baltijas jūrā degušo prāmi Lisco Gloria.

DFDS Lisco saņems 195 miljonus litu (nepilnus 40 miljonus latu) apdrošināšanas izmaksās par pašu kuģi un 49 miljonus litu (nepilnus 10 miljonus latu) atlīdzībā par ekonomiskajiem zaudējumiem, aģentūrai BNS paziņoja DFDS Lisco sabiedrisko attiecību vadītājs Vaidots Klumbis.

«Pagaidām nav zināms, kad apdrošināšanas izmaksas nonāks uzņēmumā,» viņš piebilda.
Klumbis skaidroja, ka par īpašuma un nemateriālo kaitējumu kompensācijas saņēmuši 90% pasažieru, kas devās reisā, kura laikā prāmis aizdegās, bet pārējie atlīdzības saņems tuvākajā laikā. Uzņēmums neatklāj izmaksāto kompensāciju apjomu.
DFDS Lisco ir iesaistīts savstarpējās apdrošināšanas klubā West of England.

Klumbis atzina, ka ugunsgrēkā bojāto prāmi neatjaunos, jo tas nav finansiāli izdevīgi. «Visticamāk, Lisco Gloria tiks sagriezts metāllūžņos, un mēs meklēsim jaunu prāmi,» teica uzņēmuma pārstāvis.

Joprojām nav saņemts ekspertu slēdziens par ugunsgrēka iemesliem. «Ceram, ka saņemsim slēdzienu gada vidū,» teica Klumbis.

Pagājušajā gadā Baltijas jūrā pie Vācijas naktī uz 9.oktobri pēc sprādziena aizdegās Lietuvas prāmis Lisco Gloria, kas bija ceļā no Vācijas pilsētas Ķīles uz Klaipēdu, un tika evakuēti visi uz tā esošie 236 cilvēki, tostarp Latvijas pilsoņi.

2001.gadā Polijā būvētais prāmis Lisco Gloria, kam ir Lietuvas karogs un kura operators ir Dānijas kuģniecības kompānija DFDS Seaways, bet īpašnieks - tās meitasuzņēmums Lietuvā DFDS Lisco kursēja maršrutā starp Klaipēdu un Ķīli trīsreiz nedēļā. Uz prāmja bija vieta vairāk nekā 300 pasažieriem 73 kajītēs, un tas spēja sasniegt 22 mezglu ātrumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra