Uzņēmumu reģistrs (UR) pirmdien saņēmis sūdzību par valsts notāra lēmumu, ar kuru reģistrētas izmaiņas Latvijas kuģošanas kompānijas Latvijas kuģniecība (LK) valdē un padomē.

UR pārstāve Līga Brice sacīja, ka UR saņēmis sūdzību no bijušā LK valdes locekļa Edvīna Bērziņa, kurš lūdz atcelt notāra 2010.gada 21.decembra lēmumu pilnā apmērā un atteikt reģistrēt 17.decembrī UR pieteiktās izmaiņas LK valdē un padomē.
Brice paskaidroja, ka mēneša laikā sūdzība jāizskata valsts galvenajam notāram.

Jau vēstīts, ka LK lielākā akcionāre holdingkompānija Ventspils nafta (VN) 2010.gada 17.decembrī paziņoja, ka LK ārkārtas pilnsapulcē nepilnā sastāvā ievēlēta jauna padome, savukārt LK vadība informēja, ka akcionāru sapulce nav notikusi un darbu turpina kompānijas līdzšinējā padome. VN 17.decembra vakarā arī paziņoja, ka ir notikusi jaunievēlētās padomes pirmā sēde, kurā iecelts LK padomes priekšsēdētājs un viņa vietnieks, kā arī ievēlēta jauna valde.

Līdz ar akcionāru sapulcē un padomē pieņemtajiem lēmumiem UR iegrāmatoja izmaiņas padomes un valdes sastāvā. No LK padomes priekšsēdētāja amata tika atbrīvots Māris Gailis, bet no padomes locekļu amatiem - Kārlis Boldiševics, Miks Ekbaums, Volodimirs Koškuls (Volodymyr Koshkul), Guntis Ločmelis, Olga Pētersone, Uldis Pumpurs, Vladimirs Solomatins, Ansis Sormulis, Normunds Staņēvičs, Andris Vilcmeiers, kā arī Svens Zālītis.

Padomes priekšsēdētāja amatā savukārt iecelts Saimons Bodijs (Simon Boddy), viņa vietnieka amatā - Mihails Dvoraks (Mikhail Dvorak), bet padomes locekļu amatos - Džaveds Ahmeds (Javed Ahmed), Vladimirs Egers (Vladimir Egger), Kristofs Teofanis Macaks (Christophe Theophanis Matsacos), Marks Morels-Vērs (Mark Morrell Ware) un Rubils Jilmazs (Rubil Yilmaz).
No LK valdes priekšsēdētāja amata atcelts Imants Sarmulis, bet no valdes locekļu amatiem - Edvīns Bērziņš, Andris Linužs un Pāvels Semenjuta (Pavel Semenyuta). Kompānijas valdē iecelts Mihaels Mains Kings (Michael Main King) un Ešlijs Džons Nīls (Ashley John Neale).

VN pieder 49,9% no LK akciju kapitāla. VN ir tranzītbiznesa jomā orientēta koncerna galvenā holdingsabiedrība, kuras darbības uzdevums ir ieguldījumu pārvalde meitassabiedrībās. VN koncerna darbība vērsta uz naftas un tās produktu pārkraušanu; naftas un tās produktu transportēšanu pa cauruļvadiem, kā arī uz kuģošanas biznesu. Kompānijas akcijas kotē biržas NASDAQ OMX Riga oficiālajā sarakstā. VN lielākie akcionāri ir starptautiskais naftas un gāzes tirdzniecības koncerns Vitol Group un Latvijas Naftas tranzīts.

Savukārt LK veic kravu pārvadājumus visās pasaules jūrās un okeānos, apmāca un komplektē starptautiskajām konvencijām atbilstošas apkalpes, kā arī piedāvā kuģu tehnisko menedžmentu saviem un citu kuģniecību kuģiem. Kompānijas akcijas kotē NASDAQ OMX Riga oficiālajā sarakstā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra