Krievijas ķīmijas milža Uralhim Latvijas filiāles Uralchem Trading apgrozījums 2010. gadā sasniedz 456,48 milj. Ls apgrozījumu.

Tas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā uzņēmums apgrozīja 2009. gadā, kas bija filiāles pirmais darbības gads Latvijā, turklāt nepilns. Savukārt peļņa pērn bija 9,14 milj. Ls, kas uzņēmumu padara par vienu no pelnošākajiem Latvijā.

Jau iepriekš intervijā Dienas biznesa žurnālam TOP 500 uzņēmuma vadītājs Valentīns Lavrentjevs prognozēja, ka 2010. gadā Uralchem Trading varētu sasniegt ļoti iespaidīgu apgrozījumu Latvijas mērogiem. Kompānija nodarbojas ar mātes kompānijas produktu – pārsvarā slāpekļa minerālmēslu eksportu uz visu pasauli, galvenie noieta tirgi ir Latīņamerika, Āfrika un Eiropa. Latvijā uzņēmuma galvenie klienti ir Scandagra Latvia, Baltic Agro un Latagra.

Uralchem Trading eksporta nodrošināšanai izmanto Rīgas un Ventspils ostas, caur kurām tiek pārkrauts apmēram miljons tonnu gadā. Pašlaik uzņēmums izmanto Alpha osta termināli, bet plāno uzbūvēt savu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra