«Ja valsts, kas ir sabiedrības akcionāre, pati kritizē šo sabiedrību un ja ilgstoši nepieņem lēmumu, ir bažas, ka tas ir ļoti plats solis uz skuju taku,» savu uzskatu par notiekošo ap nacionālo aviokompāniju airBaltic pauž Saskaņas centra līderis Jānis Urbanovičs.

Intervijā laikrakstam Neatkarīgā viņš saka: «Man būtu žēl, ja nebūtu airBaltic. Leiši un igauņi airBaltic dēļ mūs apskauž. Ja redzu, ka airBaltic ir daudz reisu, ka daudzi lido caur Rīgu airBaltic dēļ, tas man patīk. Ja nebūs airBaltic, tie 300 un vairāk tūkstoši ekskursantu Rīgā nenonāks. Ja tā nebūs, cietīs tūrisms, bizness. Kurš lidos te veidot kaut kādu biznesu, ja būs jālido ar pārsēšanos? Ja nevar atlidot pa taisno – te ir province.»

Db.lv jau vēstīja, ka gadījumā, ja tomēr neizdosies vienoties ar pārējiem akcionāriem, valsts ir gatava izteikt piedāvājumu par tai piederošās Latvijas nacionālās aviosabiedrības kapitāldaļu pārdošanu. Tiesa gan, premjers Valdis Dombrovskis (V) uzsver, ka primārais scenārijs vēl joprojām ir lidsabiedrības pamatkapitāla proporcionāla palielināšana.

Tāpat arī ziņots, ka dažas stundas pirms Saeimas ārkārtas vēlēšanu sākuma premjers Valdis Dombrovskis LTV paziņoja, ka līdzšinējais airBaltic vadītājs un kompānijas mazākumakcionāra Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) pārstāvis Bertolts Fliks piekritis atstāt kompānijas vadītāja amatu un grozīt airBaltic akcionāru līgumu, kas līdz šim deva valstij minimālas iespējas ietekmēt airBaltic darbību.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra