Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Nils Ušakovs

Foto: Aivars Liepiņš, Dienas mediji

Ušakovs airBaltic sabrukumu pielīdzina Bankas Baltija kraham  17

Latvijas galvaspilsētai ir svarīgi, lai nacionālā aviokompānija airBaltic turpinātu sekmīgi strādāt tieši Rīgā, norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Viņš aicina valdību un citas valsts institūcijas apzināties, ka airBaltic sabrukums, ja tāds tiks pieļauts, būs pielīdzināms Bankas Baltija kraham, jo tas graujoši ietekmēšot gan valsts kopējo ekonomisko situāciju, gan arī rīdzinieku darbavietas un ienākumus.

Saistītie raksti

Rīgas Tūrisma attīstības biroja veiktā tūrisma nozares uzņēmumu aptauja liecinot, ka pēdējos gados tūristu skaits Rīgā turpinājis pieaugt, un pašlaik Latviju apmeklējošo viesu skaits pārsniedzis 2008.gada rādītājus.

Tūristu skaits Rīgā šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, pieaudzis par 31,4% un pārsniedz 556,95 tūkst. apmeklētāju. Tas ļāvis vidējo Rīgas viesnīcu noslogojumu palielināt līdz 78,4%. Jāņem vērā, ka daudzi no Latviju apmeklējošajiem tūristiem izmanto aviosatiksmi, un lielu daļu no tiem pārvadājusi lidsabiedrība airBaltic, norādīts paziņojumā.
Jāatgādina, ka starp airBaltic akcionāriem – valsti un kompānijas prezidentam Bertoltam Flikam daļēji piederošo BAS – izveidojušās saspringtas attiecības saistībā ar lidsabiedrības finanšu stāvokli un nepieciešamajiem ieguldījumiem.

Iepriekš Satiksmes ministrija paziņoja, ka BAS piekritis izvirzītajiem nosacījumiem, lai valsts piedalītos airBaltic pamatkapitāla palielināšanā, taču pagājušajā nedēļā valdība nekādu konkrētu lēmumu nepieņēma. Valdības pārstāvji norādīja, ka visa nepieciešamā informācija no BAS vēl nav saņemta.

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veic vairākas kratīšanas Helio biroju ēkā lidostas Rīga teritorijā, Biroju ielā, kur atrodas vairāki ar airBaltic saistīti uzņēmumi. Ēkā atrodas, piemēram, Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), airBalticTravel, Uniform Storage, airBaltic Ground Operation, Best&Partner un FLS.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  10

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma