«Varu apliecināt, ka rīdzinieku kartes to īpašniekiem dos izdevīgu labumu. Tā ir mana personiskā atbildība - nodrošināt, lai šiem cilvēkiem jau uz pavasara beigām būtu daudz citu priekšrocību,» tā intervijā laikrakstam Latvijas Avīze sacījis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Laikraksts norādījis, ka galvenais iemesls, kādēļ cilvēki deklarējās Rīgā un izņēma rīdzinieku kartes, bija iespēja saglabāt iespēju braukt ar sabiedrisko transportu par mazāku maksu, bet nu izrādās, ka viņi ir maldināti un to izdarījuši bezjēdzīgi.

Kā vēstīts, tramvajos, trolejbusos un autobusos Rīgā braukšanas maksas tarifs visiem pasažieriem - neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas - būs 0,60 eiro par vienu braucienu. Iepriekšējie paziņojumi liecināja, ka tiem sabiedriskā transporta lietotājiem, kuri nav deklarējušies Rīgā, izmaksas būtiski augs, turklāt cilvēki stāvēja rindās, lai saņemtu tā sauktās rīdzinieku kartes.

«Nevienam nebūs iemesla sūdzēties, ka velti tērējis zināmu laiciņu šīs kartes saņemšanai. Pagaidām vēl nevaru nosaukt konkrētu sarakstu, kur un kādas atlaides viņi saņems, bet šobrīd notiek aktīvas sarunas ar pašvaldības uzņēmumiem un iestādēm, lai sagatavotu juridisko pamatu,» tā tagad sola Rīgas mērs.

Jautāts, kāda tad īsti ir Rīgas satiksmes biļetes pašizmaksa, N. Ušakovs stāstījis: «Septiņdesmit santīmi bija pašizmaksa bez PVN un amortizācijas izdevumiem. Pieskaitot tos, sanāk viens eiro 20 centi.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra