Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Rīgas mērs Nils Ušakovs

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Ušakovs lūgs neatbalstīt Baltic Oil Terminal projektu  9

Neskatoties uz to, ka Baltic Oil Terminal projekta realizētājs ir gatavs uzņemties papildu izmaksas augsto vides prasību dēļ, Rīgas mērs Nils Ušakovs tomēr nav pārliecināts par šāda projekta nepieciešamību Bolderājā un lūgs to neatbalstīt.

«Domes nostāja būs skaidra pēc, pirmkārt, trešdienas komitejas sēdes, un attiecīgi pēc tam būs domes balsojums. Mana nostāja ir negatīva. Es neesmu pārliecināts, ka tajā vietā ir nepieciešams tas terminālis, ņemot vērā, ka tur attīstās pludmale, ka mēs katru gadu ieguldām līdzekļus, lai to tieši attīstītu kā pludmali,» LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš norāda uz vēl citu problēmu: «Tie visi naftas produkti ir vēl jāpieved, un loģistika nav nemaz tik moderna un modernāka arī nekļūs. Un tie ir milzīgi apdraudējumi videi – praktiski pa visu Rīgu,» tā Ušakovs.

Pēc viņa domām, šāds terminālis nav vajadzīgs. «Es saviem kolēģiem no attiecīgās attīstības komitejas rekomendēšu, lūgšu viņiem to virzīt tālāk ar negatīvu atzinumu, lai domes balsojums arī būtu negatīvs,» tā Rīgas mērs.

Šodien laikraksts Dienas Bizness vēsta, ka, kaut arī Rīgas brīvostas valde vienbalsīgi atbalstīja naftas un naftas ķīmijas produktu pārkraušanas termināļa izveidi Bolderājā, Flotes ielā 2, ne visi Rīgas domes deputāti, kuri reizē darbojas arī brīvostas valdē, ir gatavi projektu atbalstīt. «Spriežot pēc ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN), viņiem ir ļoti smagi nosacījumi, pie kādiem šo projektu var realizēt,» norāda Rīgas brīvostas pārvaldes direktors Vladimirs Makarovs, piebilstot, ka virkne darāmo darbu nopietni sadārdzina projektu. Viņaprāt, termiņu, kad projekts varētu realizēties labvēlīga Rīgas domes lēmuma gadījumā, Latvijā prognozēt nav iespējams, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi. Zināms vien tas, kas atkarīgs no uzņēmēja: projektēšanai būtu nepieciešami seši līdz astoņi mēneši, bet būvniecībai - līdz diviem gadiem. Savukārt papīru darbs un saskaņošana var ievilkties bezgalīgi, tā viņš.

«Ja uzņēmējs iet uz šo projektu teju 10 gadus, tad viņš apzinās savas iespējas,» tā viņš par SIA Baltic Oil Terminal gatavību uzņemties papildu izmaksas. Tikmēr uzņēmuma vadības viedokli būs iespējams uzzināt šonedēļ, jo projektu vadītāja Jevgenija Karmazina nebija kompetenta sniegt atbildes. Iedzīvotāju satraukumu var saprast, atzīst V. Makarovs, ņemot vērā to, ka tiks izveidotas cisternas ar ļoti nopietniem degvielas krājumiem. Taču jautājums ir par to, vai cilvēki grib dzirdēt atbildes, kas ir sniegtas IVN, kur atbalstīts videi draudzīgākais risinājums.

Saistītie raksti

Komentāri

 • KEPKE

  pirms 5 gadiem, 2012.03.05 09:21

  +0 -1

  Nu jā.. Krievijai neizdevīgi ;)

 • rolic

  pirms 5 gadiem, 2012.03.05 09:50

  +0 -0

  Ak vai, Teilānu doļā nepaņēma

 • login

  pirms 5 gadiem, 2012.03.05 10:00

  +0 -0

  ak tāpēc Loginovs&Co. tur tā cepās uz 50 gadiem pagrābt ostas zemi par nieka daziem latiem!

 • Dzheks

  pirms 5 gadiem, 2012.03.05 10:00

  +0 -0

  Nebrīnīšos, ja "Nekā Personīga" uzokšķerēs kaut ko vairāk par Ušakova "nepatiku" pret BOL. Gan jau, ka stāsts kā vienmēr - negribēja padalīties kāpostā ar Rīgā valdošajiem "Saskaņiešiem" :))

 • dk

  pirms 5 gadiem, 2012.03.05 11:14

  +0 -0

  Tad kad Ikšķilē cilvēki bij pret siltumizolācijas materiālu rūpnīcas celtniecību, tad jau rīdzinieki brēca, ka tumsoņas ikšķilieši ir pret investīcijām un ar tādu attieksmi Latvijā nekas nevirzīsies uz priekšu. Savukārt tagad kad projekts ir Rīgā, tad redz viņiem investīcijas nav vajadzīgas.

  • b_d

   pirms 5 gadiem, 2012.03.05 13:11

   +0 -1

   Ušakovam nav vajadzīgas. Neesmu manījis, ka rīdziniekiem kas būtu jautāts.

 • makarovs

  pirms 5 gadiem, 2012.03.05 13:03

  +0 -0

  Valdes LOCEKLI ir leti noperkami , matrozis var sapirkt vairumaa...

 • ink

  pirms 5 gadiem, 2012.03.05 17:02

  +3 -0

  Man nav vajadzīga naftas pilnu vagonu klabēšana zem logiem.
  Ne tikai man, bet vēl tūkstošiem iedzīvotāju Rīgas dzīvojamos rajonos.
  Saprotu, ka nepieciešama attīstība un investīcijas, taču iespējamie riski avārijai Rīgā ir ļoti nopietni.

 • ags

  pirms 5 gadiem, 2012.03.06 12:57

  +0 -1

  nevajadzētu no Latvijas aizbaidīt investoru! tās ir jaunas darba vietas un nodokļu nauda!!!

Reklāma