Komentējot maksātnespējas draudus pašvaldības uzņēmumam Rīgas Satiksme (RS), opozīcijas pārstāvji pauda viedokli nākotnē atcelt bezmaksas sabiedriskā transporta izmantošanu pensionāriem. Rīgas mērs Nils Ušakovs norādīja, ka šāds priekšlikums nekādā gadījumā netiks pārskatīts.

 «Šis ir sociāli apbrīnojami bezatbildīgs priekšlikums. Varu apliecināt, ka esošā Rīgas domes vadība nekādā gadījumā nepārskatīs savu lēmumu piešķirt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā nestrādājošiem pensionāriem,» norādīja N. Ušakovs. 

Db.lv jau vēstīja, ka RS šogad būtu jāstrādā ar vismaz 3,34 milj. Ls peļņu, bet šo gadu tā plāno noslēgt ar 12,8 milj. Ls zaudējumiem, tādējādi uzņēmumam ir nepieciešams vēl papildus finansējums 16 milj. Ls apmērā, pretējā gadījumā uzņēmumam draud maksātnespēja. Prognozētais RS apgrozījums šogad ir 87,1 milj. Ls.

RS finanšu direktore Tamāra Dāvidsone skaidroja, ka viss ir atkarīgs no tā, ar kādiem braukšanas tarifiem tiks nodrošināti sabiedriskā transporta pakalpojumi. «Ja Rīgas dome vēlas nodrošināt braukšanas maksu 50 santīmu apmērā un saglabāt esošās atlaides, tad ir jānodrošina papildus finansējums,» Rīgas Domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē norādīja RS pārstāve.

 Savukārt opozīcijas pārstāvis Juris Viņķelis norādīja, ka patlaban Rīgas pilsētas pašvaldība dotē sabiedrisko transportu pensionāriem, tajā pašā laikā «kad no ģimenes ar bērniem tiek prasīta samaksa». Tāpat viņš pauda viedokli, ka, iespējams, maksa sabiedriskajā transportā būtu jāatceļ pavisam, jo uzņēmums tāpat nav rentabls.

Rīgas Satiksmei piešķirtais pašvaldības finansējums ir 47,5 milj. Ls, tāpat 3,5 milj. Ls piešķirti no valsts budžeta, paredz pieņemtais Rīgas pašvaldības budžets. Šogad plānots pārvadāt 140 miljonus pasažierus. Izmaksas uz vienu pasažieri ir astoņi santīmi, bet pasažieru braukšanas tarifs paredzēts 50 santīmi. 

RS algās šogad plāno izmaksāt 28,45 milj. Ls ar vidējo darba algu 527 lati mēnesī. RS strādā ap 4 500 darbinieku. «Ražošanas izmaksu darba algas fonda daļu paredzēts palielināt par 153,4 tūkstošiem latu saistībā ar vakanto sabiedriskā transporta kontrolieru vietu aizpildi, autobusu nakts satiksmes turpināšanu 2012. gadā un 554 jaunu autostāvvietu ierīkošanu,» teikts dokumentos, kas tika iesniegti Rīgas Domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra