Dienas Bizness

 • 8 ceturtdiena,
  decembris

  Gunārs, Vladimirs, Gunis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8510

  USD: 1.0730

Ražošana

Ustjlugas ostai atvēl kredītu

Krievijas Vnešekonombank izsniegusi 200 miljonu USD kredītu a/s Rosņeftjbunker lejamkravu kompleksa celtniecības pabeigšanai Ustjlugas ostā, par to vēsta dv.ee.

Banka kredītu izsniegusi 545 miljonu USD limita ietvaros, kas paredzēts šī projekta finansēšanai. Caur jauno terminālu gada laikā paredzēts pārkraut ap 20 miljonu tonnu naftas produktu.

Kopējās projekta izmaksas ir aptuveni 26 miljardi Krievijas rubļu, vēsta banka. Ustjlugas osta Ļeņingradas apgabalā, kur tiek būvēts jaunais terminālis, esot viena no nedaudzajām Krievija, kas tehniski spēj pieņemt lieltonnāžas kuģus.

DB jau ziņots, ka Ustjlugas osta, sākot savu darbību, reāli radīs konkurences draudus Latvijas tranzītbiznesam. Kravas apjomu ziņā Ustjlugas osta vislielāko ietekmi atstāšot uz Tallinas ostu, kas ģeogrāfiski ir tuvāk Ustjlugai, tomēr tā «sitīs» arī pa Latvijas ostām, kurām būs sīvāk jākonkurē ar Tallinu par atlikušajām kravām, tā DB vēstīja šopavasar.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lietuvas autopārvadātāji Rietumeiropā veido atpūtas centrus saviem šoferiem

Lietuvas lielākās starptautisko autokravu pārvadājumu kompānijas sākušas Rietumeiropā veidot atpūtas centrus saviem šoferiem, ņemot vērā vietu trūkumu publiskajos stāvlaukumos un stingrākās prasības, kas izvirzītas...

Reklāma