Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Ustjlugas ostai atvēl kredītu

Krievijas Vnešekonombank izsniegusi 200 miljonu USD kredītu a/s Rosņeftjbunker lejamkravu kompleksa celtniecības pabeigšanai Ustjlugas ostā, par to vēsta dv.ee.

Banka kredītu izsniegusi 545 miljonu USD limita ietvaros, kas paredzēts šī projekta finansēšanai. Caur jauno terminālu gada laikā paredzēts pārkraut ap 20 miljonu tonnu naftas produktu.

Kopējās projekta izmaksas ir aptuveni 26 miljardi Krievijas rubļu, vēsta banka. Ustjlugas osta Ļeņingradas apgabalā, kur tiek būvēts jaunais terminālis, esot viena no nedaudzajām Krievija, kas tehniski spēj pieņemt lieltonnāžas kuģus.

DB jau ziņots, ka Ustjlugas osta, sākot savu darbību, reāli radīs konkurences draudus Latvijas tranzītbiznesam. Kravas apjomu ziņā Ustjlugas osta vislielāko ietekmi atstāšot uz Tallinas ostu, kas ģeogrāfiski ir tuvāk Ustjlugai, tomēr tā «sitīs» arī pa Latvijas ostām, kurām būs sīvāk jākonkurē ar Tallinu par atlikušajām kravām, tā DB vēstīja šopavasar.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma