«Agrāk telpās, kur pirms lidojuma pulcējās piloti un stjuarti, skanēja smiekli, tagad valda kapa klusums,» nomācošo noskaņojumu savā darbavietā laikrakstam Diena raksturojusi kāda stjuarte ar vārdu Marija. «Tiklīdz izdzirdu televīzijā vārdu «airBaltic», pārslēdzu kanālu, jo esmu nogurusi no šīm ziņām, kurās dzirdu tikai negatīvo,» stāstījusi sieviete.

Viņa stjuartes profesiju izvēlējusies ļoti apzināti, aizejot no iepriekšējā darba, kam ar aviāciju nebija nekāda sakara.

Tagad viņu sarūgtina cilvēku attieksme, kas pēdējā laikā, kopš sabiedrībā katru dienu dzirdamas negāciju apvītas ziņas par viņas darba devēju, ir mainījusies. Agrāk, ieraugot uz ielas stjuartu formā, cilvēki uz viņu raudzījušies ar apbrīnu, tagad - ar nožēlu.

«Izglītoti cilvēki ir saprotoši un toleranti. Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas vēl veiksmi un izturēt šo laiku , taču ir arī tādi, kuri ar smīnu sejā pajautā, vai tad vēl visi neesam atlaisti. Nu kā lai pēc tādām replikām ar smaidu sejā turpinām darbu?» sūdzējusies Marija, kura, tāpat kā citi kolēģi, visvairāk baidās saņemt uzteikumu tieši pirms lidojuma, kā tas nereti iepriekš jau bijis.

Viņa laikrakstam stāstījusi, ka sākumā darbiniekiem, kuri jau domājuši par darbavietas maiņu vai došanos projām, piedāvāja pašiem spert pirmo soli, un tādi arī bijuši. Tagad turpinās atlaišana.

«Vismaz 90% stjuartu ir ar augstāko izglītību, daudzi no mums ir ģimenes cilvēki un bieži - vienīgie pelnītāji,» viņa stāstījusi un piebildusi - ja pienāks brīdis, kad būs jāaiziet, darbu šajā profesijā atrast nebūs viegli. Esot kolēģes, kuras pēc aiziešanas no Nacionālās lidsabiedrības izvēlējušās darbu citās kompānijās, galvenokārt Austrumu. Tur esot labs atalgojums, taču ar krievu un angļu valodu vien nepietiekot, jāzina arī citas valodas. Tā esot arī cita kultūra un mentalitāte.

Jāatgādina, ka vēl pagājušā gada jūlijā tika vēstīts - slikto angļu valodas zināšanu dēļ airBaltic nespēj atrast stjuartus Latvijā, tāpēc piemērotu darbinieku meklējumos vērsīsies pie kaimiņvalstīm.

To pavēstīja airBaltic prezidents Bertolds Fliks. «Paradoksāli, ka Latvijā ir augsts bezdarba līmenis, bet mēs piemērotus darbiniekus nevaram atrast. Tāpēc stjuartus meklējam jau Lietuvā un Igaunijā un drīz sāksim meklēt arī Somijā,» sacīja B. Fliks, piebilstot, ka pozitīvā Latvijas darba tirgus tendence ir tāda, ka darbinieki savam darba devējam palikuši uzticīgāki.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra