Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Ražošana

Uzlabojoties situācijai tirdzniecībā, Maersk atgriežas pie peļņas

Dānijas uzņēmums A.P. Moller-Maersk, kam pieder pasaulē lielākais konteineru pārvadātājs, uzlabojoties situācijai globālajā tirdzniecībā, atgriezies pie peļņas, ziņo BBC.

Maersk paziņojis par tīro peļņu 28,2 miljardu Dānijas kronu (5,18 miljardi ASV dolāru) apmērā, ko tas guvis 2010.gadā. Iepriekšējā gadā ekonomiskās lejupslīdes dēļ uzņēmums cieta 5,49 miljardu Dānijas kronu zaudējumus.

Vienlaikus uzņēmums brīdinājis, ka 2011.gada peļņa, visticamāk, būs zemāka. Iemesli - neskaidrās pārvadājumu likmes un naftas cena.

Maersk nesen paziņoja, ka tas par 1,9 miljardiem ASV dolāru pasūtīs desmit konteineru kuģus no Korejas Daewoo Shipbuilding. Jaunie kuģi spēšot pārvadāt 18 tūkstošus standarta konteineru.

«Raugoties nākotnē, mēs redzam spēcīgu potenciālu izaugsmes tirgos, kur strauji pieaug patērētāju ar vidējiem ienākumiem skaits,» sacījis uzņēmuma vadītājs Nils Andersens. «2011.gadā mēs lielāko daļu uzmanības un investīciju koncentrēsim šajos tirgos, kur mums jau ir spēcīga klātbūtne,» viņš piebildis.

Maersk Line ir pasaulē lielākā konteineru pārvadāšanas kompānija.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  4

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma