Būtiskākais atbalsts, ko pašvaldības reģionos var sniegt uzņēmējdarbībai, ir infrastruktūras sakārtošana, atzīst uzņēmēji.

Durvju ražotājas SIA Brodoor valdes priekšsēdētājs Juris Saldaks sacīja, ka uzņēmējdarbībai ļoti palīdzējis 2004.gadā uzceltais Jēkabpils kokapstrādes uzņēmējdarbības parks. «Pateicoties pašvaldībai, ne Brodoor, ne vēl pāris uzņēmumu nebija jābūvē pašiem savas ražošanas telpas,» Jēkabpils uzņēmēju biedrībā rīkotās diskusijas laikā norādīja Saldaks, piebilstot, ka vēl joprojām pašvaldība uzņēmējiem šīs telpas iznomā par pieņemamu nomas maksu.

Palešu ražošanas uzņēmuma SIA DLLA valdes priekšsēdētājs Armands Lībietis piebilda, ka šāda uzņēmējdarbībai piemērotas teritorijas sagatavošana arī ir viens no reālākajiem atbalsta veidiem, ko pašvaldība var sniegt.

«Ar nodokļu atlaidēm nekādu īpašo atbalstu sniegt nevar. Ko tad pašvaldība var atbalstīt? Iedot īpašuma nodokļa atlaidi? Tie 300, 400 vai 500 lati nekādu īpašu atbalstu nedod, jo par tādu naudu nav iespējams noalgot pat vienu darbinieku. Protams, arī tas nav mazsvarīgi, taču šāda veida atbalsts nav liels,» uzsvēra Lībietis.

Viņš piebilda, ka DLLA atrodas Krustpils novadā un pagājušajā gadā Krustpils novada pašvaldība izbūvēja ceļus uz trīs ražotnēm. «Tas jau ir jūtams atbalsts, piemēram, ceļa rekonstrukcija līdz "DLLA" ražotnei pašvaldībai izmaksāja aptuveni 60 000 latu,» norādīja Lībietis.

Arī tirdzniecības un puķu audzēšanas uzņēmuma SIA Sedumi valdes priekšsēdētājs Egils Bojārs sacīja, ka tad, kad uzņēmums būvējis jaunās siltumnīcas, pašvaldība nākusi pretī un par saprātīgu cenu piešķīrusi zemi, kas tikusi nogreiderēta ceļu būvniecības procesā.

«Katrā ziņā nekad nav bijis tā, ka pašvaldība liegtu atbalstu, un gandrīz katram lūgumam tā iespēju robežās ir atbildējusi,» sacīja Bojārs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra