Igaunijas iekšzemes autobusu pasažieru pārvadātāji nesaņem valdības dotācijas, kuras savukārt saņem dzelzceļa pasažieru pārvadātāji, atzīst starptautisko pasažieru pārvadātāja Lux Express valdes priekšsēdētājs Hanness Sārpū.

Viņš arī norāda, ka Igaunijā gandrīz visos virzienos, kur paralēli darbojas gan dzelzceļa, gan autobusu satiksme, autobusiem ir daudz lielāka tirgus daļa. Lielākoties tas esot tādēļ, ka autobusi kursē daudz biežāk un ceļošanas kvalitāte ir labāka. Iespējams, ka situācija mainīšoties 2013.-2014.gadā, kad Igaunijā parādīsies jaunie pasažieru vilcieni, kuriem vajadzētu uzlabot ceļošanas kvalitāti.

Viņš skaidro, ka patlaban Igaunijas dzelzceļa pasažieru pārvadātāju peļņas trešo daļu veido ienākumi no pārdotajām biļetēm un divas trešdaļas - valdības dotācijas. Autobusu pasažieru pārvadātājiem vienīgie ienākumi ir no biļešu pārdošanas.

«Tādēļ var teikt, ka Igaunijā iekšzemes autobusu pasažieru pārvadātāji konkurē ar dzelzceļa pasažieru pārvadātājiem un daļēji šo konkurenci kropļo valdība,» uzsver Sārpū.

Kā ziņots, nākamgad Latvijā par pieciem miljoniem latu samazinātajā finansējumā pasažieru pārvadātājiem, salīdzinot ar 2011.gadu. Tāpēc tika tika akceptēta arī biļešu cenu paaugstināšana starppilsētu maršrutos - gan dzelzceļa, gan autosatiksmē - par aptuveni 5-7%.

Preču zīme Eurolines Lux Express pieder AS MootorReisi, kas dibināta 1993.gadā.

Lux Express Grupa ir pasažieru pārvadājumu uzņēmums Baltijas valstīs, kas piedāvā starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām Eiropas Savienības valstīm.

2010.gadā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express pārvadāto pasažieru skaits, salīdzinot ar 2009.gadu, palielinājies par 22%.

2010.gadā Lux Express kopumā pārvadāja vairāk nekā 447 000 pasažieru.

Šā gada trešajā ceturksnī Lux Express ienākumi bija 3,74 miljoni eiro (2,6 miljoni latu), kas ir par 24% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Peļņas rādītāji pieauga par 17% un pārsniedza 830 000 eiro (576 000 latu), kamēr pārvadāto pasažieru skaits pārskata periodā sasniedza 181 000, par 23% pārsniedzot pagājušā gada rezultātus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra