Advokāta vadītā SIA Veriko, kas tiesā prasīja Baltijas aviācijas sistēmu maksātnespēju, netieši pieder Bertoltam Flikam.

Bijušais airBaltic vadītājs un aviokompānijas privātā akcionāra Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) nu jau bijušais līdzīpašnieks B. Fliks kopš pērnā gada 8. jūnija bijis vienīgais akcionārs Luksemburgas kompānijā Aerienne Services Group S.A, kurai pieder Veriko, liecina izraksts no oficiālā Luksemburgas Lielhercogistes vēstneša (2011. gada 2. septembrī) un dati no Latvijas Lursoft.

Saskaņā ar Luksemburgas vēstneša datiem, 8. jūnijā parakstītie Aerienne Services Group S.A statūti liecina, ka B. Fliks kā vienīgais akcionārs ir apmaksājis 310 kompānijas akcijas 31 tūkstoša eiro apjomā. Savukārt B.Fliku Luksembrugas kompānijā pārstāv tās vadītājs Maikls Lange (Michael Lange).

Valsts ieņēmumu dienestā B.Flika iesniegtajā amatpersonas deklarācijā (kas iesniegta, B. Flikam beidzot pildīt amata pienākumus pērn 4. oktobrī) nav minēts, ka viņam piederētu Luksemburgas kompānija. Vienlaikus gan deklarācija liecina, ka B. Flikam bija 14 miljonu latu kredītsaistības. Tās, pēc B. Flika paša iepriekš teiktā, saistītas ar ieguldījumiem airBaltic kapitālā.

Pagaidām komentārus no paša B. Flika nav izdevies iegūt, arī Veriko vadītājs zvērināts advokāts Aivars Sjadems nebija sasniedzams. Minētā advokāta izvairīšanās (piem., biroja darbiniecei visu laiku atsakot, ka A. Sjadems ir aizņemts, nav birojā, utmldz.) no komentāriem novērota jau iepriekš, kas varētu būt izskaidrojams ar to, ka viņš ir tikai formāls uzņēmuma vadītājs (bijis arī Veriko īpašnieks). Turklāt Lursoft dati liecina, ka šis advokāts šobrīd dibinājis vai ir īpašnieks vēl deviņās kompānijas, kas, iespējams, kalpo līdzīgiem mērķiem, kāds bijis Veriko un B. Flika gadījumā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra