Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  marts

  Eiženija, Ženija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0805

Ekonomika

Uzsāk kriminālprocesu par kukuļošanu saistībā ar autopārvadājumu kontroli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par vairākiem desmitiem kukuļošanas gadījumu Autotransporta inspekcijā (ATI).

ATI amatpersonas veikušas pretlikumīgas darbības saistībā ar autopārvadājumu uzraudzību un kontroli uz Latvijas ceļiem. Kriminālprocesa ietvaros šī gada jūlijā divas ATI amatpersonas atzītas par aizdomās turētajām kukuļņemšanā, bet divi bijušie ATI darbinieki – tās organizēšanā.

Sadarbojoties ar ATI vadību un uzņēmējiem KNAB ieguvis informāciju par ATI inspektoriem, kuri, kontrolējot pārvadājumu noteikumu ievērošanu un izmantojot dienesta stāvokli, saņēmuši atlīdzību par to, ka pretēji saviem amata pienākumiem pieļauto pārkāpumu gadījumos tos nav fiksējuši un nav noformējuši administratīvo pārkāpumu protokolus.

Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina par esošo un bijušo ATI darbinieku regulāri veiktajām noziedzīgām darbībām ilgākā laika posmā, pieņemot kukuļus gan no autovadītājiem, gan no konkrētiem uzņēmumiem saistībā ar kontroles funkciju neveikšanu attiecībā uz to veiktajiem pārvadājumiem kopumā.

Autotransporta inspekcija realizē valsts kontroles funkciju autopārvadājumu jomā.
 

Komentāri

Reklāma