Vācijas Tautsaimniecības balvas moto 2012. gadā ir Made for Germany, jo tika izvirzīts mērķis godināt mazos un vidējos uzņēmumus, kuri ar Latvijā ražotiem produktiem iekaro Vācijas tirgu vai uzrāda sasniegumus pakalpojumu jomā, sadarbojoties ar vācu partneriem.

Vācijas Tautsaimniecības balvu Latvijā 2012 ir ieguvis uzņēmums AKG Thermotechnik Lettland SIA. Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) šo balvu piešķīra jau 14. reizi.

Valsts prezidents Andris Bērziņš: «Esmu priecīgs par Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras centieniem atbalstīt un motivēt Latvijas uzņēmumus sadarbībai ar Vācijas partneriem. Šī gada balvu raksturojošais moto «ražots Vācijai» vēl vairāk stiprina ciešās ekonomiskās attiecības starp abām valstīm, kā arī sniedz lielisku iespēju vietējiem Latvijas ražotājiem nostiprināt eksporta pozīcijas Vācijas un pasaules tirgos.»

SIA AKG Thermotechnik Lettland tika īpaši izcelts, jo uzņēmums ar Latvijā ražotajiem produktiem apgādā galvenokārt Vācijas pasūtītājus un līdz ar to ir pierādījis, ka atbilst Vācijas tirgus augstajām prasībām. Uzņēmums Jelgavā ražo alumīnija siltummaiņus. Šīs detaļas tiek izmantotas eļļas, saspiestā gaisa un ūdens dzesēšanā celtniecības un lauksaimniecības tehnikā, transportlīdzekļos un kompresoros. 92% no saražotās produkcijas tiek izgatavota pēc individuāla pasūtījuma. Tikai iepriekšējā gadā vien 44% produktu tika ieviesti ražošanā kā jauninājums.

SIA AKG Thermotechnik Lettland produkcijas eksporta apjoms ir 100%, un vairāk kā pusi no tā sastāda noieta tirgus Vācijā. 2003. gadā dibinātais uzņēmums nodarbina 200 strādājošos un līdz 2016. gadam plāno dubultot darbinieku skaitu. DB jau rakstīja, ka radiatoru ražošanas SIA AKG Thermotechnik Lettland Jelgavā plāno investēt aptuveni 5 milj. eiro vēl vienas ražotnes izveidei. Arī DB ikgadējā TOP 500 pasākumā, kurā tiek apbalvoti Latvijas uzņēmumi ar lielāko apgrozījumu, AKG Thermotechnik Lettland 2011. gada nogalē par sasniegumiem 2010. gadā ieguva balvu «Pirmo reizi TOP 500». SIA AKG Thermotechnik Lettland apgrozījums 2010. gadā bija 9.28 milj. Ls, pieaugot pret 2009. gadu par vairāk nekā 110%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra