Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  marts

  Mirdza, Žanete, Žanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8679

  USD: 1.0807

Ekonomika

Vācijas valsts kredīts var kalpot krievu autorūpniecībai

Vācija bažijās, ka Opel pārdošana Magna koncernam kalpos Opel tehnisko zināšanu nopludināšanai krievu autorūpniecībai un Magna drīz pati nonāks maksāšanas grūtībās.

To, atsaucoties uz Vācijas federālo zemju pārvaldes pārstāvi Dirku Pfeilu (Dirk Pfeil), kas 10. septembrī balsoja pret Opel pārdošanu Magna koncernam, raksta Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«Magna prasa 1.3 miljardus eiro lielāku valsts atbalstu nekā tās konkurents finanšu investors RHJI. No 4.5 miljardiem eiro lielā valsts kredīts Magna 600 miljonus grasās investēt krievu autorūpniecības modernizācijā. «Tas nozīmē, ka mūsu zināšanas tiks pārvietotas uz Krieviju un vēlāk tās kalpos darba vietu samazināšanai Vācijā. VW jau pirms vairākām nedēļām ir paziņojis, ja autopiegādātājs Magna pēc Opel nopirkšanas kļūtu par konkurentu, tad VW no sadarbības ar Magna turpmāk atturēsies,» savu pozīciju pamatoja D. Pfeils.

Tā kā Magna jau pašlaik cieš zaudējumus, pēc VW sadarbības pārtraukšanas, Magnai vēl vairāk kristos apgrozījums, kas, iespējams, liktu ķerties klāt Opel miljardiem, prognozē D. Pfeils.

Komentāri

Reklāma