Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Ražošana

Foto: LETA

Vagonus ražos Jelgavā  17

Kravas vagonu deficīta slāpēšanai UralVagonZavod (UVZ) bijušas RAF rūpnīcas teritorijā Jelgavā gatavojas ražot vismaz 2500 vagonu ik gadu.

Tādējādi Jelgava iegūšot vismaz 100 jaunas darba vietas, valsts - mazāku bezdarba līmeni, lielākus ražošanas apjomus un eksportu. «Jelgavu izvēlējāmies, balstoties ne tikai no ražošanas komforta viedokļa, bet arī no pilsētas vadības ieinteresētības un pretimnākšanas šāda projekta īstenošanā,» pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu atzina Krievijas korporācijas UralVagonZavod (UVZ) ģenerāldirektors Oļegs Sijenko.

Viņš arī atzina, ka plānotais kravas vilcienu vagonu ražošanas uzņēmums, vērtējot pēc Krievijas mērogiem, ir mazs, kamēr Latvijai - liels. Pēc UVZ ģenerāldirektora sacītā, investīcijas būs mērāmas miljonos, taču precīzāku skaitli viņš nenosauc, tikai piebilst: tik, cik būs nepieciešams.

Arī par iecerēto strādājošo skaitu O. Sijenko saka: simtiem, tomēr precizēt šo skaitli nesteidzas. Proti, šobrīd esot parakstīts tikai nodomu protokols un notiekot darbs pie līguma teksta sagatavošanas un parakstīšanas, tad arī varēšot runāt par konkrētākiem skaitļiem. Pēc neoficiālām aplēsēm, vagonu ražošana Jelgavā varētu tikt uzsākta jau 2013. gada martā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Reklāma