No rītdienas, 15. aprīļa, vilciena maršrutā Rīga - Ventspils - Rīga, Rīga - Liepāja - Rīga un Rīga - Rēzekne - Rīga biļetes cena būs par 50 santīmiem zemāka. Tā pēc tikšanās ar AS Pasažieru vilciens (PV) vadību paziņoja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards.

(Foto: Eva Šavdine, Db)(Foto: Eva Šavdine, Db)Tikšanās laikā tika pārrunāti jaunākie pasažieru pārvadājumu statistikas dati. Ministrs rezumēja, ka salīdzinājumā ar pagājušā gada 1. ceturksni šogad vilciena pasažieru skaits ir sarucis par 5.6%. PV vadība norādīja, ka pasažieru skaita kritums nav dramatisks un situācija uzņēmumā ir stabila, un ka ir rasta iespēja trīs vilcienu maršrutos piemaksu par ātrumu un komfortu samazināt uz pusi - turpmāk tā būs 50 santīmi.

"PV kā jebkurš uzņēmums domā par konkurētspējas celšanu. Biļetes cenas samazināšana ir viena no tādām iespējām," norādīja satiksmes ministrs.

Gerhards paziņoja, ka šogad netiks paaugstināti tarifi pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu un vasaras sezonā atsevišķos maršrutos tiks atklāti papildus reisi.

Plānots, ka šā gada vasarā Satiksmes ministrija izsludinās konkursu par ritošā sastāva iegādi, izmantojot Eiropas struktūrfondu līdzekļus. Ministrs uzsvēra, ka konkursā ir jāpiedalās arī pašmāju uzņēmējiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra