Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Valsts meža dienests brīdina par stirnām uz ceļiem  2

Valsts meža dienests brīdina un lūdz uzmanīties autovadītājus, jo pēdējās dienās uz auto brauktuvēm un to tuvumā novērota ļoti bieža stirnu parādīšanās, tādējādi izraisot daudz sadursmes.

Sakarā ar sniega segas veidošanos lielā Latvijas daļā auto ceļi tiek kaisīti ar īpašu maisījumu, kura sastāvā ir sāls. Līdz ar to novērota meža dzīvnieku, it īpaši stirnu, daudz biežāka parādīšanās uz brauktuves un tās tuvumā, tā radot papildus apstākļus satiksmes bīstamībai uz valsts autoceļiem.

Dzīvnieku biežā parādīšanās ceļa tuvumā saistīts ar viņu organisma nepieciešamību pēc sāls, ko tie cenšas iegūt, laizot uz asfalta seguma un ceļu apmales izbērto maisījumu vai dzerot ūdeni sāļajās peļķēs.

"Lūdzam autovadītājus šajā laikā, īpaši, izbraucot no pilsētām Ziemassvētku brīvdienās, būt piesardzīgiem un izvēlēties drošu braukšanas ātrumu," akcentē meža dienests.

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma